Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

TV: kraanvogels en vergeten appelsoorten

  •  
21-10-2016
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
57 keer bekeken
  •  
kraanvogel_13.jpg

© Fotograaf: belterman

Deze week in Vroege Vogels TV: vergeten appelsoorten en op plantenexpeditie in onontdekt gebied. Verder bezoekt Menno dé verzamelplaats voor trekkende kraanvogels, net over de grens in Duitsland. In de rubriek Onverwachte Natuur: uniek mos onder de rook van de Hoogovens.
Het is een geliefd uitje voor vogelaars in de herfstvakantie: kraanvogels kijken in Diepholz. Op de trektocht vanuit Scandinavië en Rusland naar het zuiden maken de vogels hier een tussenstop om aan te sterken. Tegen zonsondergang verzamelen duizenden kraanvogels zich in het hoogveengebied. Menno bekijkt en beluistert dit bijzondere schouwspel.
De Nederlandse kaart kent op floristisch gebied nog witte plekken: we weten niet goed wat daar allemaal groeit. De Noordoostpolder is zo’n gebied. Met relatief nieuw land, voornamelijk landbouwgrond, is het geen aantrekkelijke plek voor de gemiddelde plantenwaarnemer. Begrijpelijk, maar niet terecht. Tijdens een ontdekkingstocht naar het gebied vindt een groep floristen onder andere bijzonder gras en prachtige waterplanten.

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor