Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

TV: de kleine alk en vuurrood hoogveen

  •  
25-11-2016
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
94 keer bekeken
  •  
kleine_alk-small.jpg
Deze week in Vroege Vogels TV: een kleine alk in de Texelse haven en Drents hoogveenmos op z’n allerroodst. Verder struint Menno op Schiermonnikoog het strand af op zoek naar de zeldzame noordkromp. Paleontoloog Jelle Reumer toont in Utrecht bijzondere stadsfossielen waar je zo overheen kunt lopen.
Het Bargerveen in Drenthe is een van de laatste stukjes van het ooit immense veengebied Bourtangermoor. Om het levend hoogveen goed vochtig te houden, heeft Staatsbosbeheer dijken rondom het gebied gebouwd. Dat levert on-Nederlandse natuur op, met verstilde waterplassen, verende grond en zompig moeras, waar unieke plantensoorten groeien, zoals de lange zonnedauw.
Opeens zwom er een kleine alk in het haventje van het NIOZ op Texel. Dit zeeduikvogeltje hoort hier niet: het broedt in grote kolonies met z’n honderdduizenden op eilanden in de Noordelijke IJszee. Bij noordwesterstormen worden de lichte vogeltjes ook wel eens ons land ingeblazen.

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor