Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

'ACM levert consument 1,2 miljard op'

12-03-2015
leestijd 1 minuten
Autoriteit_Consument_en_Markt_01.jpg
Het werk van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft de Nederlandse consument afgelopen jaar 1,2 miljard euro opgeleverd. Dat blijkt uit het donderdag verschenen jaarverslag van de toezichthouder. Met name prijzen in energie- en telecommunicatiesector zouden zonder ingrijpen van de ACM voor consumenten hoger zijn uitgevallen, aldus de organisatie.
Tarieven energie en zorgverzekering
De ACM is onder meer betrokken geweest bij de vaststelling van tarieven voor transport van energie. Ook waarschuwde de toezichthouder consumenten voor bedrijven die afspraken niet nakwamen. ,,Maar ook het stimuleren om over te stappen op een andere zorgverzekeraar zit in dat bedrag verwerkt", aldus de ACM.
Bescheiden boetepot
De boetepot van nog geen 8 miljoen euro is relatief bescheiden. De ACM legde afgelopen jaar in negen gevallen een sanctie op. ,,Het opleggen van boetes is ook geen doel op zich", verduidelijkte ACM-voorzitter Chris Fonteijn. ,,Het gaat er ons om markten te laten werken en consumentenproblemen op te lossen om verdere schade te voorkomen."
Rol zorgverzekeraars
De ACM zei de komende tijd scherp te kijken naar de ontwikkelingen in de zorg, als gevolg van de maatschappelijk onrust die is ontstaan over de rol van de zorgverzekeraars. Zo wordt in de gaten gehouden of verzekeraars niet te machtig worden en niet met elkaar samenspannen. ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor