Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Trump-regering monitort zwangerschap en cyclus vluchtelingen om abortus te blokkeren

16-03-2019
leestijd 1 minuten
300 keer bekeken
abortus
De man die door Trump benoemd werd als hoofd van de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor vluchtelingen en asielzoekers, anti-abortusactivist Scott Lloyd, houdt een spreadsheet bij met de zwangerschappen en menstruatiecycli van de meisjes en vrouwen waar zijn instantie verantwoordelijk voor is. Het doel is om te voorkomen dat de zwangere meisjes en vrouwen – die in veel gevallen verkracht zijn – abortus kunnen plegen. Dat meldt Rachel Maddow op MSNBC.
Het was al bekend dat de regering van Trump beleid voerde om de toegang van asielzoekers tot abortus te blokkeren. Nadat een zwangere tiener met behulp van een mensenrechtenorganisatie een zaak aanspande tegen de regering, oordeelde de rechter dat ze daar het recht niet toe hadden, maar nu blijkt dat ze niet alleen gewoon doorgaan, maar zelfs de menstruatiecycli van vrouwen bijhouden om precies te weten hoelang ze de zaak moeten rekken totdat de zwangerschap te ver gevorderd is om legaal af te kunnen breken. In de spreadsheet wordt ook bijgehouden hoe de meisjes – voor zover bekend – zwanger zijn geraakt en of ze hebben aangegeven abortus te willen.
Bekijk de hele reportage hier:
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor