Ach, er zijn meer Nederlandse partijen die zich in Europees verband moeten schamen. De PvdD en SP zitten met de terroristen van Sinn Fein en nog wat communisten en linksextremisten in een fractie, GroenLinks zit met een zooi extreem nationalistische partijen uit Schotland, Wales en Catalonië in een fractie. CU en SGP in een fractie met extremistische Unionisten uit Noord-Ierland, en nog wat godsdienstfanaten waar de kleine extremistisch religeuzen in Israël jaloers op zijn.
[.....zegt Peetoom. ‘Juist als je nog in dezelfde Europese familie zit, kun je elkaar scherp de waarheid zeggen. We laten toch niet gebeuren dat in Hongarije de democratie naar de knoppen wordt geholpen?’] Het is juist uiterst kortzichtig, dat Peetoom/het CDA nog meent "in dezelfde Europese familie" te zitten als Orbán, en kennelijk niet inziet dat deze dictator juist iedere vorm van democratie in Hongarije volledig naar de knoppen helpt, wat het CDA ook zegt en doet binnen "de familie".
De Tjeven (Belgisch bargoens voor Christen-Democraten met een ruim geweten) hebben wel meer op hun geweten. Daarbij vergeleken is Orban maar een koorknaapje. Wat dachten we van de affaire rondom Martin Selmayr? Hoe kan het dat deze Duitse Christen-Democraat zonder één serieuze stemming door de eveneens Christen-Democraat Jean-Claude Juncker tot secretaris-generaal van de Commissie. Dit raakt de EU een stuk meer dan een ietwat overdadige president van Hongarije. Waar zijn alle vluchtelingenstromen uit Hongarije? Ze kunnen vrij gaan en staan waar ze willen.
Helder. De Europese Christendemocraten beschermen elkaar, nemen het voor elkaar op en meer moois in het EP, net als elke andere club dat ook doet. De kersverse dictator Orbán had natuurlijk allang verwijderd moeten worden. De man voert een streng repressief beleid, neemt media over, sluit kritische universiteiten, schopt NGO's het land uit en vervolgt de liberale filantroop Soros net zo ongenadig als Joram van Klaveren dat jarenlang deed met moslims. Het CDA biedt dus gristelijk onderdak aan een dictator maar "...we zijn er scherp over", kakelt CDA'er Ruth Peetoom die klaarblijkelijk vindt dat Orbán met zijn dictatuur waarachtig tot de christelijke cultuur behoort. Wat een ongelooflijke lulkoek. Zou Buma dit gedrag kunnen uitleggen?
Mooi die lijst verbindingen in de EU. Voor je het weet werk je samen met een dictator die de democratie nin zijn land naar de knoppen helpt. Dat zijn onverwachte voordelen van de EU.
@Hilterman 12:22 Dat heeft niets te maken met voordelen (of nadelen) van de EU, maar met het maken van keuzes bij de samenstelling van een fractie.
("‘CDA moet zich schamen voor samenwerking met Orbán’") Wat dan met de EU?