Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Baudet aangevallen in Gronings café

  •  
20-11-2023
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
9112 keer bekeken
  •  
baudet

FVD-lijsttrekker Thierry Baudet is tijdens een campagnebezoek aan een Gronings café aangevallen. Op videobeelden is te zien dat een man de politicus met een bierfles op het hoofd slaat. Baudet werd in allerijl in veiligheid gebracht. De dader van de lafhartige aanval werd meteen overmeesterd.

Baudet is naar het ziekenhuis overgebracht voor onderzoek. Volgens de partij lijkt het er op "dat alles goed zal komen". De partij beraadt zich nog op de vraag of een voor vanavond gepland evenement doorgang vindt.

Of er een motief voor de aanval is en zo ja wat, is nog onbekend. FVD-kandidaat Annelies Strikkers stelt op X: "Dit is het resultaat van de doorlopende demonisering door de media en van diverse politici."

Onlangs werd Baudet aangevallen tijdens een bezoek aan België waar hij sprak op een extreemrechtse bijeenkomst. De dader, een Oekraïner, was boos op Baudet vanwege diens pro-Russische houding in de oorlog tegen Oekraïne. 

Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor