Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Zoetermeer niet bestraft voor kankerverwekkende uitstoot fabriek

theme-icon
Natuur
25-11-2025
leestijd 1 minuten
duitsland_industrie_uitstoot_pixabay

© Pixabay

De gemeente Zoetermeer wordt definitief niet bestraft voor de uitstoot van een schadelijke stof bij een fabriek. Doordat de gemeente niet ingreep, kon het bedrijf Sterigenics jarenlang te veel ethyleenoxide uitstoten. Maar de gemeente is onschendbaar, heeft de Hoge Raad dinsdag bepaald. Vorig jaar kwam het gerechtshof tot hetzelfde oordeel.

Kankerverwekkende ethyleenoxide

Door een kapotte naverbrander kwam tussen 2004 en 2009 te veel van het kankerverwekkende ethyleenoxide in de lucht. Het defect was bekend bij de verantwoordelijken. Toen de vervuiling naar buiten kwam, leidde dat in Zoetermeer tot veel beroering. De verantwoordelijke wethouder moest aftreden. In het bedrijf werd medische apparatuur en kleding gesteriliseerd.

Het Openbaar Ministerie wilde de gemeente vervolgen, maar dat wees het gerechtshof af. Daarop ging het OM in cassatie bij de Hoge Raad.

Bron: ANP

Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Gerelateerd

Al 100 jaar voor