
Wolf op de Veluwe
© Monique Jansen
Provincie Gelderland trekt de toestemming in om een 'probleemwolf' op de Hoge Veluwe af te schieten. Het dier viel vorig jaar in april een hardloopster aan. In dezelfde periode benaderde de wolf ook andere bezoekers in het park tot dichtbij.
In mei 2025 gaf de provincie een vergunning af om de wolf af te schieten. Deze toestemming werd in december 2025 verlengd door middel van een zogeheten maatwerkvoorschrift. Hiertegen werd door een aantal partijen een rechtszaak aangespannen en bezwaar gemaakt. De rechter schorste de toestemming in afwachting van de behandeling van de bezwaren.
De onafhankelijke commissie rechtsbescherming van de provincie heeft gekeken naar de bezwaren. De commissie oordeelde dat het maatwerkvoorschrift op een aantal onderdelen moet worden aangescherpt. De provincie moest uiterlijk 20 mei reageren op bezwaren die zijn ingediend.
De provincie gaat het maatwerkvoorschrift nu niet aanpassen. Naar verwachting wordt op korte termijn nieuwe landelijke regelgeving van kracht (AMvB). Dat betekent dat er opnieuw een vergunning moet worden afgegeven. Om dubbel werk te voorkomen wordt het maatwerkvoorschrift nu niet aangepast. De provincie bereidt zich wel voor om bij een eventueel nieuwe incident met wolf GW4655m een nieuwe vergunning te kunnen afgeven.
De wolf vertoonde met het aanvallen en tot dichtbij benaderen van bezoekers afwijkend gedrag en kan daarmee een gevaar vormen voor bezoekers van het park. Het dier is al een aantal maanden niet meer waargenomen in het park of op het terrein van vliegbasis Deelen, waarvoor de toestemming geldt. Volgens deskundigen is het waarschijnlijk dat het dier de roedel op de Hoge Veluwe heeft verlaten, op zoek naar een nieuwe plek om zich te vestigen.
Bron: Provincie Gelderland
Thema's:
Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.