Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Bruinvis zwemt langs N9 Noord-Holland in

  •  
03-08-2016
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
58 keer bekeken
  •  
bruinvis_dumela.jpg

© Bruinvis in Ecomare. Fotograaf: dumela

De jonge bruinvis die vorige week in de grachten van Den Helder werd gesignaleerd, is via het kanaal langs de N9 verder Noord-Holland ingezwommen. Voor het laatst is het ongeveer een meter lange zoogdier vlakbij Alkmaar gezien, aldus een woordvoerster van Stichting SOS Dolfijn woensdag.
Het dier is mogelijk verder gezwommen in de zuidelijke richting van Amsterdam. Een bruinvis is een ondersoort van de tandwalvis die in zout water thuishoort. ,,Hij kan in zoet water niet voldoende vette vis vinden waardoor hij per dag zwakker wordt'', zei de woordvoerster.
Een volwassen bruinvis kan 1,80 meter lang worden.

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor