Al 100 jaar voor een open, rechtvaardig en gelijkwaardig Nederland.

Nienke de la Rive Box: ‘Ik heb zitten huilen van ontlading’

04-11-2025
  •  
leestijd 2 minuten
  •  
692 keer bekeken
  •  
GVSN_33

Nienke de la Rive Box: ‘Ik heb zitten huilen van ontlading’

© BNNVARA

Nienke de la Rive Box vertelt over haar avonturen bij 3 op Reis, waarin ze wegrent voor de politie in Oezbekistan en met tranen in haar ogen een enorme rots beklimt op de Lofoten.

Wat is het spannendste dat Nienke voor 3 op Reis heeft gedaan?

‘Bij 3 op Reis doe je allemaal dingen die je als gewone reiziger ook zou kunnen doen’, vertelt ze. ‘Al heb ik soms nog steeds nachtmerries over dingen waar ik vanaf moest springen’, voegt ze met een glimlach toe.

In een recent seizoen reisde Nienke naar de Lofoten in Noorwegen, als afsluiting van haar reis door het land. Daar stond een berg op het programma die werd beschreven als ‘iedereen kan deze rots beklimmen’. In eerste instantie dacht ze: ‘Ik heb wel gekkere dingen gedaan.’ Maar toen ze aan de voet van de rots stond, sloeg de twijfel toe: ‘Dit is gewoon onmogelijk.’ Na een zware klim bereikte ze toch de top, de beroemde ‘Geitenrots’. ‘Boven moest ik huilen. Ik had nog nooit gehuild bij 3 op Reis, maar daar kwam alles eruit – pure ontlading.’

100 jaar BNNVARA

In 100 jaar BNNVARA nemen iconische makers je mee achter de schermen van hun meest bijzondere momenten tijdens het maken van hun programma’s. Ze blikken terug op ontmoetingen die zijn blijven hangen, opnames die anders liepen dan gepland en verhalen die hun carrière hebben gevormd.

Van onverwachte wendingen tijdens 3 op Reis tot chaotische voorbereidingen bij Try Before You Die, en van een bijzondere ontmoeting in Op Zoek naar het Paradijs tot de impact van een Spuiten en Slikken-serie over de abortuswet: elke aflevering brengt herinneringen tot leven en viert honderd jaar aan programma’s die binnenkomen. Een podcast waarin de liefde voor maken centraal staat.

Kijk de afleveringen op het YouTube-kanaal van BNNVARA.

Waarom rende Nienke weg voor de politie in Oezbekistan?

Voor 3 op Reis ging ze in 2018 naar Oezbekistan, net nadat het land na jaren dictatuur openging voor toeristen. Ze werkte daar met een lokale fixer die heel bang was voor het regime. ‘Tijdens een opname gebruikten we een drone, en toen er politie aankwam, riep hij ineens: “Run, run, run!”’, vertelt Nienke. ‘Wij bleven nog rustig staan om te praten, maar hij was in blinde paniek. Uiteindelijk zijn we toch gaan rennen.’ Later vertelde de fixer dat ze allemaal in de cel hadden kunnen belanden, omdat ze het paleis filmden. ‘Het gekke is: we hadden helemaal niet door dat we gevaar liepen.’

Hoezo heeft Nienke op het bordes van de Taj Mahal gekotst?

Nienke nam een bijzonder souvenir mee uit India, waar ze filmde terwijl ze net zwanger was. ‘Ik ben daar een paar keer goed ziek geworden. Ik heb op het bordes van de Taj Mahal staan kotsen’, vertelt ze. Toen ze tijdens een potje cricket in de schaduw uitrustte vond ze een baksteen. Op de baksteen die ze vond stond het Hindi-woord ‘papa’. Het moest zo zijn, daarom besloot Nienke de steen mee te nemen als souvenir. Maar dat was nog niet zo gemakkelijk uit te leggen aan de beveiligers op het vliegveld en in de hotels.

Meer van 100 jaar BNNVARA?

Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de BNNVARA nieuwsbrief!

Meer over dit onderwerp

Al 100 jaar voor