Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

'Wanbetalers mobiele telefoonabonnementen expres met rust gelaten'

05-10-2015
leestijd 1 minuten
smartphones_11.jpg
Al maanden worden wanbetalers met mobiele telefoonabonnementen met rust gelaten door incassobureau’s. Het gaat dan om abonnementen waarbij de consument een zogenaamde gratis telefoon krijgt.
Gratis telefoon?
Iedereen die een abonnement afsluit met een gratis telefoon betaalt voor het abonnement én voor de mobiele telefoon. Maar nergens staat hoeveel er nou precies voor de mobiele telefoon, en hoeveel er voor het abonnement wordt betaald.  
‘Paniek’
Omdat het niet inzichtelijk is hoeveel je bij een abonnement voor je mobiel betaalt, is zo’n overeenkomst vernietigbaar, vindt de Hoge Raad. De raad oordeelde dat het eigenlijk niet is toegestaan om abonnementen met een ‘gratis telefoon’ te verkopen.  Volgens BNR is er bij telecombedrijven ‘paniek’ over de uitspraak van de Hoge Raad. 
Niet meer naar rechter
Sinds de uitspraak van de Hoge Raad laten incassobureau’s wanbetalers met rust en gaan er geen enkele zaken meer naar de rechter. Wanbetalers ontspringen hierdoor de dans. “Het gaat om veel geld, zo’n tienduizenden zaken die we voorheen aan de kantonrechter voorlegden”, vertelt voorzitter Wilbert van der Donk van deurwaardersvereniging KBVG aan BNR. Bron: BNR
Delen:

Kassa

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor