Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. In september is Kassa weer terug op tv!

Supers zien omzet harder groeien

04-11-2016
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
winkelkarretje supermarkt 930x520
De omzet van supermarkten is in oktober verder aangetrokken. Supers wisten dik 2,6 miljard euro aan opbrengsten binnen te harken, wat 3,5 procent meer is dan in dezelfde maand vorig jaar. Daarmee was de omzetgroei groter dan in de voorgaande maanden, blijkt uit cijfers van onderzoeksbureau GfK.
Omzet kassabon steeg met 1,9 procent
Er kwamen in oktober meer bezoekers naar de winkels en per bezoek werd ook wat meer uitgegeven. De omzet per kassabon steeg met 1,9 procent naar 22,28 euro.
Onlineverkopen
Ook de onlineverkopen namen verder toe. In de eerste tien maanden van dit jaar lag de totale supermarktomzet op jaarbasis 2,4 procent hoger, op een totaal van 28,3 miljard euro. Bestellingen via het internet waren daarbij goed voor een omzetaandeel van 1,9 procent. Vorig jaar bedroeg dit aandeel nog 1 procent.
Bestellen via internet
Inmiddels bestelt bijna één op de zeven huishoudens wel eens wat via het internet bij de supermarkt. Dat gold vorig jaar nog voor één op de twaalf gezinnen, aldus GfK. Het zijn vooral jongeren, huishoudens met kinderen en mensen uit de Randstad die steeds vaker en meer online in de supermarkt kopen. Ook besteden zij bovengemiddeld op zondag en in de avonduren. ANP

Meer over:

supermarkt
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor