Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Samsung mag tablet niet verkopen in Duitsland

09-09-2011
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
apple_samsung_goed_groot_03.jpg
Het verbod op de verkoop van de nieuwe Galaxy Tab 10.1 van Samsung in Duitsland blijft gehandhaafd. Dat heeft de rechtbank in Düsseldorf vrijdag bepaald.
Overeenkomsten
Apple stapte naar de rechter, omdat het concern de Galaxy Tab te veel vindt lijken op de iPad. Volgens de rechter vertonen de Galaxy Tab en de iPad overeenkomsten. Als voorbeeld noemde ze de ,,minimalistische moderne vorm van de producten met flatscreens en afgeronde randen''.
Clinch
Apple en Samsung liggen al langer met elkaar in de clinch. De Amerikaanse smartphone- en tabletfabrikant beschuldigt het Zuid-Koreaanse concern onder meer van het schenden van patenten. Eerder deze week moest Samsung zijn nieuwste tablet, de Galaxy Tab 7.7, van de consumentenelektronicabeurs IFA in Berlijn halen na een klacht van Apple bij de Duitse rechter.
Octrooien
Apple sleepte Samsung ook in Nederland voor de rechter wegens het schenden van octrooien. Samsung mag zijn smartphones Galaxy S, S II en Ace niet verhandelen in ons land, zo bepaalde de Haagse rechtbank. Het verbod geldt echter niet voor de Galaxy-tablets.
Rechtszaken
Apple heeft ook rechtszaken aangespannen tegen Samsung in onder meer de Verenigde Staten, Australië en Zuid-Korea. Samsung heeft op zijn beurt Apple aangeklaagd vanwege het schenden van patenten.
ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor