Het WK voetbal heeft de afgelopen zomer geleid tot een toename van het aantal abonnees met HD-tv. UPC zegt 35 procent meer HD-abonnementen te hebben verkocht. Ook Ziggo heeft een piek meegemaakt, maar wil niet zeggen hoe groot deze stijging was.
Met HD-televisie (HD staat voor High Definition) heb je twee tot vijf keer scherper beeld en geluid. Volgens Ziggo heeft de HD-televisie door het WK een boost gekregen en UPC zegt dat de HD-tv een doorbraak beleeft.
Ronald Stutmuller van UPC zegt dat Full-HD en HD-ready televisies de afgelopen jaren ook steeds betaalbaarder zijn geworden, waardoor deze televisies toegankelijker zijn geworden voor een groter publiek. Daarnaast stappen ook steeds meer zenders over naar HD-uitzendingen.
Nadat Tele2 vorige week bekend maakte ook kabeltelevisie te gaan aanbieden brak er een kabeloorlog open. Maar op het vlak van HD-televisie doet Tele2 niet mee, zij kunnen geen HD-televisie leveren.
Bron: Spits