
Alle werkenden in Nederland houden volgend jaar netto meer salaris over. Dat is het gevolg van een aantal belastingmaatregelen. Het geldt zowel voor mensen met een minimumloon als voor mensen die bijvoorbeeld twee keer modaal verdienen. Dat is gebleken uit berekeningen van loonstrookverwerker ADP, aldus Nu.nl.
"Dat alle werkenden meer overhouden, heeft te maken met een aantal belastingmaatregelen die positief uitpakken. Daardoor stijgt het nettoloon", aldus general manager Davy van Iersel van ADP Nederland.
Wie werkt en het minimumloon verdient, gaat er naar verhouding het meest op vooruit. In de berekeningen voor 2026 is ook de indexatie – oftewel stijging – van het minimumuurloon per 1 januari 2026 meegenomen. Dat stijgt volgend jaar naar 14,71 euro bruto per uur.
Werk je 36 uur per week en verdien je het minimumloon? Dan houd je maandelijks 46 euro netto extra over. Wie 40 uur werkt tegen het minimumloon, ziet het netto maandsalaris stijgen met 51 euro.
In de eerste belastingschijf gaat vanaf volgend jaar een iets lager percentage gelden. Ook wordt de grens van de eerste belastingschijf met 442 euro verhoogd, waardoor deze grens 38.883 euro wordt.
In de tweede belastingschijf wordt het belastingtarief juist iets verhoogd, maar de grens van deze schijf wordt ook opgerekt. Deze grens wordt met 1.609 euro verhoogd.
"Hierdoor betaal je in 2026 wel iets meer belasting over een inkomen vanaf 38.883 euro, maar duurt het langer voordat je in de derde schijf met het toptarief van 49,5 procent valt". Dat zegt Karin Stam, expert in wet- en regelgeving bij ADP.
Wie modaal verdient, houdt maandelijks 26 euro meer over. En verdien je dubbel modaal, dan houd je vanaf volgend jaar 37 euro netto extra over. Bij drie keer modaal is de maandelijkse netto stijging 11 euro.
In 2025 werden werkenden met een bruto maandsalaris tussen de 1.000 en 2.000 euro juist benadeeld. Dan kun je denken aan mensen die in deeltijd werken of jongeren die het minimum jeugdloon verdienen.
Maar volgens Karin Stam van ADP wordt dat in 2026 – enigszins – gerepareerd: "Zij zouden volgend jaar opnieuw inleveren, maar door een correctie op het Belastingplan 2026 gaan ze er in het nieuwe jaar wel op vooruit ten opzichte van 2025. Toch houden ze in 2026 nog steeds netto minder over dan in 2024."
De AOW stijgt volgend jaar ook. Wat dat betekent, kun je lezen in onderstaande artikel:
Bron: Nu.nl
Thema's:
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!