Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. In september is Kassa weer terug op tv!

ACM: nog veel 06-nummers 'op de plank'

19-06-2017
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
laptop mobiel tablet 930x520
Hoewel meer dan negen van de tien beschikbare 06-nummers zijn uitgegeven valt voorlopig geen schaarste te verwachten. Telecomaanbieders hebben nog meer dan een derde van de uitgegeven mobiele nummers op de plank liggen'' meldde de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag.
Volgens bestuurslid Henk Don is dat mede te danken aan het toezicht van de ACM. Wij hebben telecomaanbieders actief gewezen op hun verantwoordelijkheid om 06-nummers op de juiste manier in te zetten'' zei hij. Zo mogen deze nummers niet uitgegeven worden voor bijvoorbeeld e-readers en tablets. Voor apparaten die een internetverbinding nodig hebben maar waarmee niet gebeld kan worden moeten 097-nummer worden gebruikt.
Op de langere termijn blijft de druk op het aantal beschikbare 06-nummers volgens de toezichthouder wel een punt van aandacht. ANP

Meer over:

06-nummers, acm
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor