Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Zwarte Piet wordt pr-ramp

14-12-2014
leestijd 1 minuten
304 keer bekeken
xmas_300.jpg
'Hollandsche traditie' te kijk gezet in Amerikaanse talkshow
Premier Rutte mag nog steeds dromen dat er niets aan de hand is omdat ‘Zwarte Piet nu eenmaal zwart is’, in het buitenland, en dan vooral de VS, loopt de gedateerde traditie steeds meer uit op een pr-ramp voor Nederland. Bij Late Night with Seth Meyers geeft Amber Ruffin een exposé over de kwestie. “Nederland is een van de meest progressieve landen ter wereld, wiet is er legaal, ze waren de eersten die het homo-huwelijk invoerden en iedereen is er ontzettend aardig, maar…”
Ruffin begint vervolgens haar komische uiteenzetting over Zwarte Piet, die naast een nogal creatieve mix aan aspecten, rake observaties bevat. Als Seth Meyers zich er over verbaast dat Nederlanders na al die jaren maar blijven volhouden dat het zwarte gezicht van Zwarte Piet niets met zwarte mensen te maken heeft antwoordt ze: “Ik weet het, het is gek, het is alsof je zegt dat Amistad een film over een cruise is.”

Meer over:

kijk nou
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor