Joop

Zorg moet duurzamer

  •  
17-11-2021
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
image0

Meer over:

cartoon, kijk nou, zorg
Delen:

Praat mee

Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.

avatar

Reacties (8)

NietLinksNietRechts
NietLinksNietRechts17 nov. 2021 - 15:51

Okay, dan stuur de hele onnodige en gewetenloze management laag naar huis en laat ze ook hun leaseauto's inleveren.

1 Reactie
Winterdepressie
Winterdepressie17 nov. 2021 - 22:41

+1 Deze comment graag pinnen bovenaan want dat is waarheid.

A little bit of sunshine
A little bit of sunshine17 nov. 2021 - 14:07

Nou, de zorg is ongeveer 15% van ons BBP, dus verantwoordelijk voor een flink deel van onze uitstoot. Dus daar moet wel wat te winnen zijn.

5 Reacties
ton14024
ton1402417 nov. 2021 - 15:07

Vaccineren.

adriek
adriek17 nov. 2021 - 16:10

Ton je hebt een wat te beperkte kijk op de wereld. Als je nou 'gezonder leven' had gezegd had je een valide punt gemaakt. Of vaccineren deel uit maakt van gezonder leven is dan weer een punt van discussie, ik denk van wel: https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/buitenland/artikel/5265064/vaccin-vermindert-baarmoederhalskanker-hpv-virus

Libertain
Libertain17 nov. 2021 - 16:20

@ A little bit, ("Nou, de zorg is ongeveer 15% van ons BBP...") Dit is zeer on-transparant, tevens zeer onduidelijk zolang de winsten van verzekeraars inclusief hun geheime vetpotjes niet openbaar zijn gemaakt, ook per winstjaar, want pas dan zal enige duidelijkheid vershaft kunnen worden waar precies het geld verdwijnt in de gouden bergen belovende neoliberaal gezondheidszorg. Tot die tijd zijn dit cijfers die allemaal zouden zeer speculatief genoemd kunnen worden.

A little bit of sunshine
A little bit of sunshine17 nov. 2021 - 18:05

@Libertain, er werken ook 1,4 miljoen mensen, dus het is gewoon een grote hap uit onze 'economie'. Als je daarbij optelt dat het aardig kapitaal intensief is qua apparatuur, medicijnen zijn niet goedkoop, etc. Ik geloof die 15% wel. Toch allemaal binnen handbereik van de overheid, dus hier moet wat te winnen zijn.

Winterdepressie
Winterdepressie17 nov. 2021 - 22:44

@sunshine, Hoe kan het dat met 1.4 miljoen mensen we niet eens voor 1000 mensen kunnen zorgen? Het hele systeem is ziek inefficiënt. Zorg als product is de meest onmenselijke faal ooit en daar moeten we van af.