Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Yerseke kan eigen extreemrechtse knokploegen niet in toom houden en blaast hele intocht af

13-11-2025
leestijd 1 minuten
12366 keer bekeken
ANP-513580252

De intocht van Sinterklaas in Yerseke aankomend weekend gaat niet door. Het Zeeuwse dorp is een van de laatste overgebleven plekken waar de pieten nog altijd uitgedost gaan in racistisch blackface en dus was het logisch dat het allerlaatste protest van Kick Out Zwarte Piet daar zou plaatsvinden. Bij het protest van vorig jaar werden de vreedzame antiracisme-demonstranten geterroriseerd door honderden pro-piet-racisten. De gemeente vreest dit jaar voor een herhaling en heeft daarom maar de gehele intocht gecanceld.

Omroep Zeeland schrijft:

Het Sinterklaascomité is bijeengekomen om te bespreken of de intocht op een veilige manier kon doorgaan. 'Gezien de landelijke dreiging van meerdere actiegroepen en de mogelijke risico's die dit met zich meebrengt, hebben wij als comité zorgvuldig alle opties afgewogen'. Na uitgebreid overleg heeft het Sinterklaascomité besloten dat de intocht dit jaar niet op een veilige manier kan plaatsvinden. De risico's voor kinderen, bezoekers en vrijwilligers zijn te groot en niet te overzien.

Bij het protest van KOZP in 2024 stroomden honderden racisten, waarvan sommigen volledig zwart geschminkt toe om de antiracisten uit te schelden en te bekogelen met stenen, eieren en vuurwerk. Ook voor het KOZP-protest dit jaar werd online alweer opgeroepen om dat te dwarsbomen. Die oproepen gingen onder meer rond in de extreemrechtse zogenaamde "Defend"-groepen die ook verantwoordelijk zijn voor de anti-AZC-terreur.

Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor