Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Woede om trofeejager die zeldzame sneeuwluipaard neerschoot

05-11-2017
leestijd 1 minuten
891 keer bekeken
Bring-Hossein-Soudy-Golabchi-the-US-Snow-Leopard-TROPHY-HUNTER-to-justice
Online is er over de hele wereld met woede gereageerd op een foto waarin een bekende Amerikaanse trofeejager grijnzend poseert. Hij heeft de dode sneeuwluipaard om zijn schouders gedrapeerd.
Er bestaan volgens schattingen nog maar 3.500 tot 7.000 sneeuwluipaarden in het wild en 600-700 in dierentuinen. De jacht op deze prachtige dieren is dan ook ten strengste verboden.
De jager op de foto is Hossein Golabchi, ook wel bekend onder de naam Soudy. Er zijn al meer dan 100.000 handtekeningen verzameld onder een petitie om hem voor de rechter te laten verschijnen. De initiatiefneemster, die onder de naam Amanda actief is in een online dierenrechten community, wil dat er een voorbeeld gemaakt wordt van Golabchi, omdat hij al zo lang zo veel zeldzame dieren neerschiet. ‘Anders zullen deze grandioze katachtigen voor altijd verdwijnen’ schrijft ze.

Meer over:

dieren, nieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor