Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Weg vrij voor kilometerheffing vrachtwagens

07-06-2011
leestijd 1 minuten
BNNVARA fallback image
Europarlement beslist: Kilometerheffing ter compensatie van geluidsoverlast en luchtvervuiling
Vrachtwagens kunnen in de toekomst te maken krijgen met een kilometerheffing, ter compensatie van het geluidsoverlast en de luchtvervuiling die zij veroorzaken. Het Europees Parlement is dinsdag tot een overeenkomst hierover gekomen. In de richtlijnen is een maximum vergoeding vastgelegd. Het staat lidstaten vrij de heffing wel of niet in te voeren.
Moderne en schone vrachtwagens kunnen maximaal 3 eurocent per kilometer op ringwegen en rond steden opgelegd krijgen. Op buitenwegen bedraagt de kilometerheffing maximaal 2 eurocent per kilometer. Voor vervuilende trucks ligt het bedrag een stuk hoger. Het Eurovignet, het vaste bedrag dat vrachtwagenchauffeurs nu moeten betalen, komt te vervallen.
De Europese lidstaten zijn niet verplicht de heffingen in te voeren. De richtlijnen geven alleen een maximum weer.
Lees verder bij Het Parool: Akkoord over kilometerheffing vrachtwagens
cc-foto: Chriszwolle

Meer over:

economie, nieuws
Delen:

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor