"De angst voor detentie en uitzetting is zo groot dat gezinnen de illegaliteit verkiezen boven terugkeer naar het land van herkomst, waar ze geen perspectief hebben." Dat klopt toch niet helemaal met de feiten. Het gaat volgens het artikel in De Volkskrant meestal om mensen die 'asielshoppen': "Afgelopen jaar waren dit vooral Syriërs en Irakezen. Zij moeten op basis van het Dublin-verdrag terug naar het eerste Europese land waar ze een aanvraag hebben ingediend en worden dus niet teruggestuurd naar het land van herkomst." Daar moet je met een rechtvaardig asielsysteem wel tegen optreden. Doe je dat niet dan kan een asielzoeker in 20 verschillende landen dezelfde procedure doorlopen.
Eigenlijk wordt hiermee gezegd dat meer mensen de kinderen helpen de rechtsgang en daarmee ook rechtstaat frustreren? Waardoor er minder kans is voor kinderen die wel recht hebben op asiel is om ook daadwerkelijk adequate hulp te krijgen? Dat is idd erg en moet aangepakt worden.
Bij onrechtvaardige wetten is het volledig geaccepteerd dat mensen anderen willen helpen de wet te ontduiken. De mensen die asielzoekers helpen zijn vergelijkbaar met de mensen die in WO2 joden hielpen met onderduiken.
@rvb Onrechtvaardig is subjectief. Wat ik onrechtvaardig vind (uitgeprocedeerde en afgewezen asielzoekers mogen ondanks alles blijven en de plek innemen van echte asielzoekers ) kan u rechtvaardig vinden. Daarnaast is het plaatsen van Godwin ook weer een laatste strohalm als de argumenten op zijn. Joden werden naar de gaskamer gestuurd deze mensen terug naar het veilige land van herkomst, een wezenlijk verschil dunkt me.
@rvb, Ah mooi, even zwart/wit op papier en we leven in een wettenloze wereld. Wie bepaald dan wat onrechtvaardig is? Wat is er onrechtvaardig aan grenzen stellen zodat iedereen goed verzorgt kan worden? Of heeft u liever dat iedereen maar binnen mag komen en blijven zodat het hier net zo erg wordt als in de landen waar de "echte" vluchtelingen vandaan komen?
o u wisbaar https://www.vn.nl/pvvers-leggen-het-debat-lam-met-mijn-wet/ Ik beweer niet dat je pvv er bent overigens. Ik vraag me alleen af waarom je niet aan rvb vraagt waarom hij deze vergelijking maakt en direct met Godwin komt. Het is een feit dat er na terugkeer mensen gemarteld of vermoord zijn. Het is lang niet altijd een einde aan argumenten maar een mening die in dit geval rvb misschien best kan onderbouwen.