Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Vooral buren zijn homopesters

01-12-2011
leestijd 1 minuten
157 keer bekeken
gays_300.jpg
Slechts in 9 van de 23 gevallen waren de pesters jongeren op straat
In de meeste gevallen zijn pesters van homo’s geen vervelende jongetjes op straat maar volwassen buren. Dat blijkt uit onderzoek van het Gay Alert in Utrecht. Vorig jaar november werd het systeem ingevoerd om het homopesten in kaart te brengen.
In Utrecht kwamen in een jaar tijd 23 meldingen van homodiscriminatie binnen. In slechts negen van de 23 gevallen waren de pesters jongeren op straat. In de overige veertien gevallen bleek het om volwassen buren te gaan.
Burgemeester Aleid Wolfsen meent dat het beeld niet klopt dat vooral jongeren zich schuldig maken aan homodiscriminatie. De problemen deden zich voor in bijna alle wijken in Utrecht. Tot nu toe zijn twee daders uit hun huis gezet en twee van de slachtoffers verhuisd.
cc-foto: San Diego Shooter Mis niets: Volg Joop op Twitter , vind Joop leuk op Facebook

Meer over:

leven, nieuws
Delen:

Reacties (0)

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor