Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Virus op iPhone bedreigt ING-klanten

23-11-2009
leestijd 1 minuten
61 keer bekeken
iphone-christmas.jpg
Tweede Nederlandse Apple-virus in korte tijd
In Nederland is voor de tweede keer in korte tijd een virus voor de iPhone opgedoken. Het virus richt zich op gebruikers van de internetbankiersite van ING. Het zorgt er voor dat gebruikers op een vals inlogscherm terechtkomen.
Dit meldt internetbeveiligingsbedrijf F-Secure. Normale iPhones lopen geen risico, omdat het virus zich alleen kan verspreiden via ‘ gejailbreakte ‘ toestellen, aldus de NOS.
Het gaat om een worm, een stukje software dat zichzelf in korte tijd op veel toestellen zou kunnen installeren. Tot nu toe zouden er nog maar een paar honderd telefoons zijn besmet. Twee weken geleden dook voor het eerst een virus voor de iPhone op. Hierbij verscheen plots een foto van zanger Rick Astley op besmette telefoons.

Meer over:

nieuws, media
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor