© cc-foto: Beth
Er zijn heleboel goede alternatieven beschikbaar die vaak net zo goed werken als veel pijnstillers, maar niet de bijwerkingen hebben. Natuurlijk niet voor alles, maar als ik de hoeveelheid rotzooi moet gaan halen die ik voorgeschreven heb gekregen van anti-biotica tot aan pijnstillers, was ik nu waarschijnlijk wel kapot geweest. Dit terwijl mijn pijn prima zonder chemische rommel is te bestrijden en zelfs mijn ontstekingen. Goede voiding, supplesie en klaar is kees. Niet een instant oplossing, maar wel een echte. Dit wordt natuurlijk niet door de verzekeringen ondersteund omdat het pas een paar 10.000 jaar werkt bij mensen, maar zij nog niet begrijpen dat ze steeds struikelen over bewijzen die ze niet willen zien. Natuurlijk heel vervelend dat ik de sterkste anti-biotica kan maken van ingredienten bij de groenteboer zonder dat daar miljarden aan verdient kan worden.
#Sterker nog: ze hebben meestal geen flauw benul dat er mensen verslaafd raken aan de pillen die zij als eerste hebben voorgeschreven. En ook nog met de beste bedoelingen, dat maakt het enkel pijnlijker.# De kennis dat pijnstillers verslavend kunnen zijn, is reeds lang bekend bij de gemiddelde Nederlander. Dat artsen daarvan niet op de hoogte zouden zijn geweest, verwijs ik naar het rijk der fabelen.
Meer overheidsgeld naar onderzoek is geboden. De toenemende interactie tussen enerzijds medische opinieleiders en klinische onderzoekers en anderzijds de farmaceutische industrie is een groter probleem dan de beloningen van voorschrijfgedrag van individuele artsen. Die zijn nog steeds relatief terughoudend.
Het imperialisme heeft ervoor gezorgd dat marktwerking in de gezondheidszorg vernietigende krachten heeft voor de consument. Dit hier is een voorbeeld. De huisartsen krijgen leuke reizen aangeboden door de farmaceuten als ze maar hun product uit blijven schrijven. Zo heb je markt van vraag en aanbod....> verslavingszorg wordt gekort.
60.000 doden in de VS als gevolg van pijnstillers, jaarlijks! Onvoorstelbaar. Meer dan het aantal verkeersdoden. Meer dan in 15 jaar tijd aan Amerikanen sneuvelden in de Vietnamoorlog. Misschien wel het enige goeie dat Trump dit aan de kaak stelt. Het geeft aan hoeveel vat Amerikaanse ondernemingen hebben op de consument, de gemiddelde burger. Of het nou om teveel suiker, vet, processed food of drugs gaat. Da's voor het fysieke aspect, op mentaal gebied betekenen de tech firms en social media the final nail in the coffin.