Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.
Dit pleit er maar weer voor om in de gemeenteraden meer op persoonlijke titel en minder in partijkliekjes mee te doen. Het enige lastige is dan: hoe stel je de kieslijsten op?
Als dat voor de verkiezingen al bekend is en hij wordt toch gekozen kan ik het in de verste verte geen zetelroof noemen.
Een die gemeden moet worden als de pest. Wordt deze man niet gewoon veroordeeld voor racisme? Als alles klopt wat daar staat dan lijkt dat me wel duidelijk, kant en klaar op een bordje aangeboden. Of mag dat wettelijk al niet meer omdat hij zich als politieke kandidaat profileert?
@ Minoes&tuin: Volgens artikel 22 Gemeentewet hebben personen die deelnemen aan de beraadslaging in de gemeenteraad en bestuurscommissies (het gemeentebestuur en gekozen volksvertegenwoordigers) strafrechtelijke immuniteit voor hetgeen zij in de vergadering hebben gezegd of schriftelijk hebben overgelegd. Voor het overige zijn ook zij onderworpen aan de bepalingen in het Wetboek van Strafrecht.
Als hij met voorkeursstemmen gekozen wordt heb je gelijk. Als de nummer 1 t/m 3 van de lijst genoeg stemmen krijgen voor vier zetels en Jansen niet genoeg voorkeursstemmen krijgt voor een zetel zou de fractie het recht moeten hebben om nummer vijf in de zetten en hem te passeren.
Wat? Is extreem-rechts zijn niet meer voldoende? Moet nog extremer worden volgens deze typje? Over stelselmatig verzieken van de sociaal-maatschapelijke sfeer in ons land gesproken.
Andermaal een bevestiging waar de PVV uit bestaat. Kan zo bij de VVD terecht.
"...wij zijn geen racistische partij." Twittert racist Henk van Deún, lijsttrekker van een 1-issue club dat zich richt op het verwijderen van moslims, hen de religie wil afnemen en ook iets vindt van de griezelige en hufterige Wilders/Bosma woordjes 'de-islamiseren' en 'radicale islam', zoals Hitler destijds ook van de joden af wilde. Geen enkele handlanger van Wilders racistische organisatie is onschuldig, Hetgeen onverminderd ook geldt voor het FvD. Ze stappen er allemaal met gestrekte benen in. Allemaal. En met dit gedachtegoed over de schouder ben je een landverradende racist. Niemand uitgezonderd. Geen handlanger van Wilders, van Baudet evenmin. Fout volk. Verder lijkt een afgescheiden moslimhater als Jansen mij een niet al te groot gevaar in de Utrechter raadsbankjes. De evidente lichtgewicht zal, als-ie al komt opdagen bij raadsvergaderingen wegens drukke baan) geen serieuze inbreng hebben, weggelachen worden en zo politiek onschadelijk worden gemaakt.
Ik ben benieuwd af het zelfs mag.. ik denk dat de kiesraad hierover zich mag buigen, deze man heeft zich niet als zodanig ingeschreven in het kiesregister, heeft niet aan de voorwaarden tot deelname voldaan en geeft vantevoren al toe dat hij met zijn eigen zetel wil doorgaan nog voor de verkiezingen. Dus hij laat zich verkiesbaar stellen onder valse voorwendselen...
Dit mag gewoon hoor. Je wordt namelijk als persoon gekozen en niet als partij. Ik dacht dat dit algemeen bekend was, maar helaas.... Er is maar 1 methode voor de PVVers om verkiezing te voorkomen....niet op personen op de PVV lijst stemmen, zodat ze geen 4 zetels halen.
Alfred, dat klopt. Maar het punt zit in het feit dat hij als persoon niet heeft volgedaan aan de eisen tot deelname als partij/ verkiesbaar persoon op eigen meritus. Hij is verkiesbaar onder de gestelde voorwaarden waar de PVV aan heeft voldaan. Nu al voor de verkiezing aangeven dat hij zich afsplitst houdt in dat als als zelfstandige zijn zetel innneemt zonder dat hij aan de gestelde eisen voldoet. Wanneer PVV hem terugtrekt als kandidaat nog voor de verkiezingen is het aan de kiescommissie om deze figuur als onafhankelijk kandidaat toe te laten, of de partij zet hem op een onverkiesbare plek en kan hij alleen met voorkeurstemmen gekozen worden
Hij stelt zich als persoon verkiesbaar, maar in de meeste gevallen komt nummer vier in de raad door stemmen op nummer 1 en wordt dus niet persoonlijk gekozen. In dit geval zou de rest van de fractie het recht moeten hebben hem te passeren.
Meneer wil zeker kantoor gaan houden aan de Maliebaan! Wat een zot.