Turkije heeft twee kopstukken en 13 parlementsleden van oppositiepartij HDP opgepakt, dat meldt Reuters. Selahattin Demirtas werd opgepakt bij een inval in de zuidoostelijke stad Diyarbakir. Figen Yüksekdag werd in Ankara gearresteerd. HDP is de derde partij in Turkije. De HDP maakt zich onder meer sterk voor rechten van minderheden en de democratie. Zij staan met hun seculiere, socialistische en anti-nationalistische inslag lijnrecht tegenover de conservatieve AKP-regering van president Erdoğan.
Volgens de AKP heeft HDP banden met de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), die op de internationale terreurlijsten staat. De HDP ontkent dat. Yüksekdag werd eerder al beschuldigd van terroristische propaganda, omdat ze Koerdische strijders in Syrië had geprezen. Een rechter nam zaterdag haar paspoort in en eerder dit jaar werd de parlementaire onschendbaarheid van beide parlementariërs al ingetrokken.
Tegelijk met de arrestaties werden social mediakanalen in Turkije geblokkeerd, evenals de berichtendienst Whatsapp.
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?
Meld je hieronder aan voor de nieuwsbrief van de Joop redactie die binnenkort van start gaat. Wekelijks ontvang je de beste artikelen, opinies en aanraders in je inbox.