
Satire is dood, zo bleek tijdens de toespraak van Donald Trump voor het Amerikaanse Congres. “De dagen waarin we werden geregeerd door ongekozen bureaucraten zijn voorbij”, sprak de president, die werd vergezeld door de ongekozen Elon Musk.
Het was een speech waarvan zelfs Fidel Castro zou hebben gezegd dat hij aan de lange kant was. Trump herhaalde dat hij druk bezig is om het Panamakanaal en Groenland in handen te krijgen. Ook sprak hij denigrerend over Justin Trudeau. Hij noemde de Canadese premier ‘gouverneur’, een verwijzing naar het plan om Canada in te lijven.
Zoals gebruikelijk zat Trumps speech weer vol leugens en hyperbolen. De megalomane maffiabaas is er bijvoorbeeld van overtuigd dat hij nu al meer voor elkaar heeft gekregen dan George Washington.
Terwijl de Republikeinen in katzwijm vielen voor Trump, protesteerden de Democraten. De Texaanse Democraat Al Green werd zelfs verwijderd uit het Congres. NRC schrijft:
“Green weigerde te gaan zitten en schreeuwde door de toespraak van Trump heen, waarna Huis-voorzitter Mike Johnson moest ingrijpen. „Sommige leden maken zich schuldig aan opzettelijke en gezamenlijke schending van het decorum”, aldus Johnson. Daarna verzocht hij de beveiliging om Al Green te verwijderen.”