Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.
We zien nu hoe Wilders langzaam wegdrijft in zijn moeras. Dat was te voorzien, maar het komt allemaal sneller dan velen verwacht hadden. De gedachte was dat zijn kiezersvolk de benen zou nemen als de gevolgen van het gedoogbeleid zichtbaar zouden worden. Hij kan geen kant meer op. Zijn eigen issues zijn versleten, de sociale maatregelen die hij van de SP geleend had, verloochent hij omwille van de macht. Niet alleen de Joop-bezoekers, ook zijn trouwe aanhang bij de Telegraaf, Elsevier, Pownews hebben het wel gezien en beginnen afscheid te nemen. Daarom is er nu weer plaats voor degelijke partijen. Daar schaar ik zeker ook de SP toe. Overigens haalt Wynia van Elsevier nog een studentikoos grapje uit door te suggereren dat SP en PVV maar moeten gaan samenwerken. Nooit niet, dus. Diametraal tegenovergestelde mensbeelden. SP met een coherent ideologisch programma waar niets van anderen gepikt is, kan zich op geen enkele manier thuisvoelen bij het opportunistisch ratjetoe van de Proleet Van Venlo.
ik zal het even netter verwoorden dan: Beste Heer Bregman heeft u mogelijk wat vreemde middelen genuttigd bij het schrijven van dit artikel? U zit extremisten aan te bevelen om nog gekker te worden als ze al zijn? Radicaal midden ? Mensen die op een middenpartij stemmen willen geen radicalen .
Interessant betoog dat mijn steun verdient, indien het niet een aantal cruciale missers omvat. Als je iets de PvdA niet kan verwijten is het duidelijke standpunten. Neem nou deze twee: het in mijn ogen onvolledige maar wel heldere law-and-order standpunt (walgelijk omdat het de kennis en ervaring van onderzoek t.a.v. delinquenten en daders negeert) en de Euro (wat Bregman in zjin epistel zelf een helder moedig standpunt noemt). Dit weekeinde is nog duidelijk gereageerd met een nationaal natuurbeheernotie in de stijl die Cohen voor de verkiezingen aankondigde... een partijen overstijgend nationaal plan gericht op een aantal cruciale punten (o.a. ook arbeidsmarkt). Vanavond had rechtslullige Eerdmans in zijn Avondspits (trouwens wat laaghartig om die programmatitel die bij Frits Spits hoorde zo te kapen) een aardig punt dat het soms meer om de mannetjes gaat en minder om de inhoud. Hij had een punt vergat alleen dat het niet om eht mannetje gaat maar om de emotie die opgerakeld wordt. Iedere politicus die de onderbuikrattengevoelens opgerakeld door nationale hufterigheid van Fortuin en zijn opvolgers als serieuze politieke inspiratie als relevante leidraad voor verkieizingstrategie en politieke inhoud neemt verdient het politieke slachtoffer te worden PVV sentimenten. Wat dat betreft zijn de Ab Klinken, Hirsch Ballinen, de Melkerts en nog wat gasten uit die tijd mijn stille grote helden en is Verhagen de verpersonificatie van het CDA-onheil waar we nooit meer last van moeten krijgen. Wat dat betreft hoop ik dat er politici komen die er in slagen het CDA voorgoed tot de marginaliteit te veroordelen. Helaas, dit zal niet snel gebeuren. Nederland is wellicht toch conservatiever.
Hemm, een stemadvies, inderdaad nogal traditioneel. Net als uit de tijd dat de dominees en de pastoors hun kudde zo graag adviseerden. Nee dank u, ik bepaal zelf wel op wie ik ga stemmen, en dat is die partij die het dichste bij mijn overtuiging staat, en of dat nu traditioneel is, of radicaal, daar heeft u niets mee te maken.
Er is waarlijk paniek uitgebroken bij de partijen die de SP altijd lachwekkend aan de kant zetten. Nu halen ze ieder cliche dat er is uit de kast om mensen ervan te weerhouden SP te stemmen. Het argument dat de SP geen ervaring heeft is wel het domste argument. Het zou ons tot in lengte van dagen veroordelen tot VVD, CDA en PvdA en misschien soms D66. Nee dát lijkt me nou juist het verkeerde advies. De SP draait al 30 jaar mee, heeft altijd goede alternatieven en de laatste tijd is herhaaldelijk bewezen dat ze gelijk hadden. Kom maar op SP!
SP onervaren... Ja Ja ... En de PVV (die feitelijk meeregeert) zijn allemaal rotten in het vak zeker? De SP mag dan niet veel regeerervaring hebben, het klappen van de zweep kennen ze als geen ander. Wat mij betreft mogen ze zich bewijzen!
Bij de volgende verkiezingen stemmen we weer eens lekker traditioneel links. PS ik begin zo langzamerhand mijn buik vol te krijgen van die pathetische reacties op het succes van de SP in de peilingen. In blinde paniek weet de door het liberalisme gecorrumpeerde achterban van de oude machtspartijen niet meer waar ze het zoeken moeten en bedient zich derhalve van de ene schoffering en onjuistheid na de andere om de SP en haar kiezers in een kwaad daglicht te stellen. Het begint allemaal een tamelijk hoog PVV-gehalte te krijgen: lekker fact-free er op los raaskallen in de hoop dat het wat oplevert.
Humorrijke opinie. Tnx Rutger. FF wat over dit: 'Roemer heeft aangegeven dat hij graag met Rutte zou samenwerken' Hij zei het iets anders: 'sluit niet uit dat hij in de toekomst met tegenpool VVD gaat regeren'. Hier zit ruimte in voor nuance in. Roemer sluit niets uit (...). Want stel dat Rutte zijn ideologie laat varen? ; ) .... En ik denk dat 2012 een verkiezingsjaar wordt. En dan stem ik radicaal-weloverwogen op de SP.
Ach, hype pvv is voorbij, nu is het de hype sp die mag scoren. Die is over een maanden ook voorbij en gaat iedereen in het najaar gewoon weer 'ouderwets' stemmen. En de nationale politiek gaat weer over tot de orde van de dag.