Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Spaanse marine ramt Greenpeace-bootjes

16-11-2014
leestijd 1 minuten
74 keer bekeken
gp_300_02.jpg
Heftig: Grof geweld bij protest tegen olieboringen Canarische eilanden
Een 23-jarige Greenpeace-activiste is gewond geraakt door de manier waarop de Spaanse autoriteiten met grof geweld optraden tegen een vreedzaam protest van de internationale milieuorganisatie. De marine ramde met grof geweld de rubberbootjes van de organisatie die protesteert tegen olieboringen nabij de Canarische eilanden.
Door de actie van de autoriteiten sloeg de 23-jarige Italiaanse overboord. De schroef van de boot brak daarop haar been. Vrijdag werd op de Canarische eilanden geprotesteerd tegen de proefboringen op 50 kilometer voor de kust van Lanzarote en Fuerteventura. Bewoners vrezen de milieuschade die de boringen kunnen aanrichten. De lokale regering wilde een referendum uitschrijven over de exploitatieplannen van maatschappij Repsol maar dat is door Madrid verboden.

Meer over:

nieuws, groen
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor