Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

SP eist uitleg over bij NS verdwenen miljard

19-04-2010
leestijd 1 minuten
60 keer bekeken
Aiweiwei.jpeg
Ruim 1,3 miljard euro was bedoeld voor verbetering spoor en stations en OV-chipkaart... Slechts over fractie van het geld verantwoording afgelegd aan Kamer...
De SP eist opheldering over de besteding van ruim 1,3 miljard euro door de NS. Het geld was bedoeld voor besteding aan het spoor, de stations en de OV-chipkaart, maar over slechts een fractie van de besteding van het in 2000 gegunde geld is verantwoording afgelegd aan de Tweede Kamer, zou blijken uit onderzoek van Trouw en Nu.nl.
Uit het onderzoek van  Trouw en de nieuwssite zou blijken dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat slechts 279 miljoen euro aan bestedingen van het bedrag heeft verantwoord aan de Kamer. Dit meldt de krant maandag.
Tegelijk zou er een vergelijkbaar bedrag moeten zijn binnengekomen aan rente op het bedrag waardoor nog 1,3 miljard ‘zoek’ is.
De SP drong al meerdere keren aan op openheid over het geld en wil nu snel een grondig onderzoek naar de besteding ervan. SP-kamerlid Manja Smits zegt hierover:
“In deze tijden van crisis zijn we op zoek naar miljarden, terwijl we alleen al op dit project geen idee hebben waar meer dan een miljard euro aan publiek geld is gebleven.

Meer over:

economie, nieuws

Reacties (0)

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor