In Nederland worden ook vele wateren vervuild, giftig slib in gedumpt. Daar wordt grof geld aan verdiend. Het komt met karrevrachten uit het buitenland, bijvoorbeeld uit België. Via de Antwerpse haven wordt het naar hier vervoerd. Veel van dat slib, dat blijkbaar niemand wil en in België zelf niet 'gestort' mag worden is vervuild met dioxine. Er wordt grof geld aan verdiend door fraude, vermenging met ander vuil. De overheid doet er blijkbaar niets tot weinig mee. De Belgen dumpen hun rotzooi goedkoop hier, Geen of nauwelijks controle daarop, integendeel zelfs het dichtknijpen van ogen door de politiek en verantwoordelijke organen, die het weten en oogluikend toestaan, wat niemand meer verbaast wat betreft Nederland. Zie hoe er met vergunningen voor het bedrijfsleven wordt omgegaan en met de wetenschap die ze wel blijken te hebben soms maar niet bestraffen. Dus nee, niets verbaast me nog. Misschien verkopen we dat 'lekker stukje vlees' wel weer aan de Belgische restaurants, wie weet. In Nederland kun je waarschijnlijk alles en overal lossen.
Verbaast dit iemand? Die uiterwaarden lopen ieder jaar onder. Weet je ook meteen wat er in de Waal zit.
RIVM 2006, dioxines in gras en.... etc,....Rijnmond https://edepot.wur.nl/21650
er zullen meer mensen bij de warendienst nodig gaan zijn met alle opeen stapelende problemen. wat doen we dieren aan, en ook wat doen degenen die de rotzooi in het water lozen - mogelijk niet bewust- iedereen aan?! meer en meer wordt het idee groter en groter in mijn hoofd dat, waar geld aan verdient wordt, zonder een kritische blik op eigen werk en gedrag te houden, doorgegaan wordt want men zien maar 1 ding: de dollartekens in eigen oog
Vorige week in noord Frankrijk maïs gluten gelost bij Franse boer met mest koeien Die stonden tot aan hun buik in de stront Fijn leven voor ze, dus meer vlees koeien uit Nederland, dan haken we ze wel uit Frankrijk, daar is het beter
Gluten zijn een eiwit uit graan, hier kunnen mensen zoals ik allergieën voor hebben, dit noemt men couliakie. Mais kan ik zonder problemen eten, hierin zitten geen gluten. Het hierboven geschreven verhaal kan dus hierbij als onwaar bestempeld worden.
@Dick2015 Even los van Jan's verhaal, maar mais bevat wel degelijk gluten (zeine)(2). Dit is echter een ander type gluten met een andere aminozuurvolgorde dan in andere granen. Hiervan zou onderzocht zijn dat het darmweefsel van couliakie-patienten hier niet op reageert (2). Het onderzoek van het LUMC kan ik even niet direct vinden. (1) https://nl.wikipedia.org/wiki/Gluten (2) https://www.glutenvrijgenieten.nl/hoe-zit-dat-met-die-gluten-in-rijst-en-mais/
Als ik google op zowel gluten als coeliakie vind ik dat in mais wel gluten voorkomt, maar geen gliadine. (Gluten is een polymeer, gliadine een monomeer.) Bij coeliakie gaat het niet om gluten, maar om gliadine. Verder heb ik er geen verstand van en wens ik Dirk het beste met zijn ziekte.
Ik zag op mijn fietsvakantie prachtige Schotse hooglanders met hun kalfjes in het water van de Vecht staan afkoelen. Ze keken in alle rust naar hun soortgenoten - hoornloze geraamte met uiers koeien( Holstein Frisian)- aan de overkant. En ja dan lees je dit. Wat maken we er een zootje van.
Gewoon laten doorleven en niet tot runderlappen verwerken ligt het meest voor de hand.
@DanielleDefoe Het betreft dieren die zoiezo verwijderd moeten worden voor de populatiebeheer. De verkoop van het vlees is slechts 25% van hun inkomsten (1). Uit het artikel : "1. Waarom worden Rode Geuzen, Wisenten, Konikspaarden en andere grazers uit de uiterwaarden geslacht? Grote delen van de uiterwaarden van de Maas, Waal, Rijn en IJssel zijn natuurgebied. Bij hoog water lopen ze onder. Om te voorkomen dat deze gebieden dichtgroeien met struiken en bomen, laten grondeigenaren als Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten er al enkele decennia ‘wilde’ grazers het hele jaar rondlopen. Veel van deze dieren worden beheerd door Free Nature en Taurus. Als de kuddes te groot worden en overplaatsing niet mogelijk is, dan worden de dieren geslacht." (1) https://www.gelderlander.nl/hetschoneoosten/runderen-langs-waal-zitten-vol-gif-verkoop-van-oervlees-stilgelegd~a9769147/