Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

RWE/Essent gaat door met bouw in Eemshaven

25-08-2011
leestijd 2 minuten
138 keer bekeken
ANP-RWEEssent_Eemshaven_300.jpg
Ministerie en provincies gaan niets doen om de energieleverancier te stoppen
De bouw van de kolencentrale in de Eemshaven gaat gewoon door. Dat heeft RWE/Essent donderdag laten weten. Met dat besluit trekt het bedrijf zich niets aan van de uitspraak van de Raad van State die gisteren de vergunningen voor de bouw introk omdat de kolencentrale nadelige gevolgen zou hebben voor de beschermde natuurgebieden in de omliggende Waddenzee.
De oppositiepartijen waren blij met het besluit van de RvS en riepen gisteren op om de bouw van de op kolen gestookte elektriciteitscentrale stil te leggen. Het kabinet geeft daar geen gehoor aan. Het Dagblad van het Noorden schrijft dat de provincies Groningen en Friesland en het ministerie van Economische Zaken niet van plan zijn het energiebedrijf een bouwstop op te leggen.
Minister Verhagen (Economische Zaken) liet gisteren al weten te denken dat na heronderzoek van het ministerie er wel weer een nieuwe vergunning komt. “De uitspraak van de Raad van State geeft aan hoe ingewikkeld vergunningverlening is bij dit soort grote projecten”, zei hij tegen De Pers. RWE/Essent heeft na het besluit van de RvS direct een nieuwe vergunning aangevraagd. 
De provincies en het ministerie zijn door de RvS teruggefloten. Ze zouden onvoldoende onderzoek hebben gedaan naar gevolgen voor de natuur in de Waddenzee en de Duitse Waddeneilanden. Met name het onderzoek naar de uitstoot van stikstof voor een aantal Duitse Waddeneilanden en de koelwaterlozing was niet goed onderzocht. Deze laatste kan schadelijk zijn voor vissoorten in het gebied. Ook zou het beschermde natuurgebied in de Waddenzee gehinderd worden door het licht dat afkomstig is van de kolencentrale. De minister het het provinciebestuur zouden niet goed genoeg hebben aangetoond dat dit niet schadelijk is.
Dagblad van het Noorden: RWE gaat door in Eemshaven
Mis niets: Volg Joop op Twitter , vind Joop leuk op Facebook

Meer over:

nieuws, groen
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor