Joop

Rutte zwaar onder vuur bij zijn eigen VVD

  •  
04-06-2023
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
7872 keer bekeken
  •  
image0

Meer over:

cartoon, mark rutte, vvd
Delen:

Praat mee

onze spelregels.

avatar

Reacties (11)

WRM
WRM5 jun. 2023 - 13:29

Komen er verkiezingen wordt die weg gevraagd Het alternatief van d66 is betalen voor vluchtelingen 13 miljard Andere opties of smaken bestaan er niet

Effie2
Effie25 jun. 2023 - 6:59

Mooie cartoon Marc-Jan. Zakelijk geïnspireerd populisme blijkt nog altijd een succesvolle methode te zijn waarmee je kamerzetels en macht kunt uitoefenen of deze behouden. Hierbij denk ik aan onhaalbare toekomstbeelden scheppen. Illusie verkopen als realiteit. Loze beloften doen. Want wat je op illusie bouwt sneuvelt onvermijdelijk bij de rechter, én bij gebrek aan mensen en middelen. Onze premier is een onovertroffen meester in het zaaien van rooskleuriger toekomstbeelden. En oude rot in het vak Henk Kamp doet intussen zijn neoliberale plicht door hem daarin krachtig te steunen. ...Maar op alle belangrijke dossiers blijven deze politieke zwaargewichten vervolgens met lege handen staan. Onze premier gaat om die reden steeds weer diep door het stof. Biedt de samenleving zijn excuus na excuus aan. Wat mooi dat de 'eigenbelang/wegkijk- VVD kiezer' de handelwijze van hun geliefde partijleider óók door krijgt, en dat alsmaar uitblijven van de oogst eindelijk eens zat wordt. Nieuwe verkiezingen? Ik houd mijn hart vast. De kiezer stemt tegenwoordig immers in meerderheid op basis van beloften en onderbuikgevoelens. Op gedane beloften die door de zittende coalitie niet waar gemaakt (kunnen) worden. ...Nog twee jaar slikken en afzien? En daarna?

1 Reactie
Martin van der Linde
Martin van der Linde5 jun. 2023 - 9:50

Ik denk dat Rutte zo populair is omdat hij geen beslissingen neemt. Het raakt nooit iemand. Rutte is de grote pacifier van de Nederlandse politiek. Vroeger noemden we dat een slechte heelmeester. Alles wat daardoor mis gaat wordt met een excuuspleistertje beplakt. Van echt chirurgisch ingrijpen krijgt Rutte het benauwd.

Martin van der Linde
Martin van der Linde4 jun. 2023 - 17:56

Hij is er in ieder geval eerlijk over. Verkiezingen betekenen de macht verliezen en maar afwachten wat er voor terug komt. Sommigen juichen dat toe, maar voor de meeste VVDers is dat een gruwel. Zo leg je het morrende deel van je kiezers het zwijgen op, geef ze een reality check.

Adelheidje
Adelheidje4 jun. 2023 - 15:29

Ik mag hopen geen verkiezingen , BBBeschaming wat er dan aankomt , de vernieling van de natuur, de dieren , de mens , nog meer haat en mensen tegen elkaar opzetten dat is BBB

1 Reactie
adriek
adriek4 jun. 2023 - 17:01

Blijkbaar is dat wat we willen. Nu graaien, schrapen en uitzuigen en de volgende generaties moeten zich maar zien te redden. De achtereenvolgende kabinetten Rutte doen precies waar ze links altijd van hebben beschuldigd: alle kosten doorschuiven naar de volgende generaties. Wat ze dan weer niet gedaan hebben is de resultaten van al het gegraai en geschraap eerlijk verdelen, integendeel: de rijken zijn rijker dan ooit, de werkende massa kan niet meer van anderhalve baan rondkomen, het moeten er twee

Farmer3.0
Farmer3.04 jun. 2023 - 8:29

Juiste cartoon. Één opmerking; de partijlogo's van alle coalitie partijen en de PvdA en GroenLinks horen er eigenlijk ook bij.

2 Reacties
Folkward
Folkward4 jun. 2023 - 11:40

Iedereen kan zien dat deze regering-en Rutte- van crisis naar crisis rolt, en vanaf dag één aangeschoten wild is. De oppositiepartijen proberen dit zoveel mogelijk uit te buiten. Rechts verlekkert zich om de potentiële zetels en machtspositie die ze kunnen verkrijgen, en roept op tot aftreden. GL/PvdA ziet diezelfde toekomst, omdat de Nederlandse kiezer niet tot het inzicht wil komen dat rechts beleid slecht beleid is. Hoe dan ook, ze gebruiken de zwakke positie van Rutte-4 om er politiek nog allemaal dingen uit te slepen. Let wel: rechts kan die keus ook maken, maar kiest ervoor de huid te verkopen voordat de beer geschoten is! Ik heb GroenLinks gestemd en ben het oneens met hun bovenstaande inschatting. Ik zie Rutte liever gisteren dan vandaag vallen. Het inzicht dat rechts beleid slecht beleid is, zal de burger helaas niet bereiken, als de constructieve linkse oppositie de scherpste randjes eraf blijft halen. De lessen van Balkenende-1 en Rutte-1 zijn onvoldoende blijven hangen.

Sonic2
Sonic24 jun. 2023 - 20:28

Ik vind het prachtig hoe twee soorten nep "rechts" elkaar altijd de tent uitvecht. VVD en CDA zijn neoliberaal nep rechts. En PVV/Forum/Ja21, BVNL en BBB zijn nationalistisch en boeren achtig nep rechts. Zo wordt het nooit bekeken, maar dat PvdA en Groenlinks nog wat te zeggen hebben is omdat ze op "rechts" elkaar de tent uitvechten. De pijnlijke echtscheiding van Wilders met Rutte en Verhagen deed zoveel pijn. Links is zwak, maar "rechts" is ook hemeltergend zwak. En voor de rest zie ik altijd enorm veel onzin voor bij komen. Rutte en Kaag hebben in 2021 40% van de stemmen gekregen. Tegen de 60 zetels aan. Ik wil niet zeggen dat je een kabinet nooit moeten laten vallen, maar veel mensen hier denken dat je zomaar om Rutte en Kaag heen kan. Dat kan helemaal niet. Maar 20% BBB stemmen is kennelijk belangrijker als 40% D66 en VVD stemmen. Voor velen hier

Rob Matthijssen
Rob Matthijssen4 jun. 2023 - 8:25

“You can fool some of the people all of the time, and all of the people some of the time, but you can not fool all of the people all of the time.” ― Abraham Lincoln

1 Reactie
adriek
adriek4 jun. 2023 - 18:06

Voorlopig houdt hij het al twaalf jaar vol.