"Al voor het grote publiek op de hoogte werd gebracht van het gevaar en de te nemen maatregelen, werden voor kapitalen aan aandelen verhandeld in bedrijven die mogelijk zouden lijden of juist floreren door de crisis." Onteigen al hun vermogen, neem hun nationaliteit af en stop de politici die hun hiermee geholpen hebben direct achter de tralies! Al die tijd die hun is gegund om vermogen veilig te stellen/te verhogen met voorkennis hadden er ook al maatregelen getroffen kunnen worden. Stel je voor dat de rapporten van de inlichtingen diensten hadden gewaarschuwd voor een terroristische aanslag ipv een pandemie en men had hetzelfde gehandeld. Landverraders/moordenaars.
Maar die eilanden overstromen straks door de stijgende zeespiegelstijging. Ik draai de verwarming nog wat hoger, ik zal ze krijgen die gasten.
--- Dit bericht is verwijderd —
oma-oeverloos 31 maart 2020 at 00:17 "In de townships denken ze zo over ons." Inderdaad. En ik denk dat ze gelijk hebben: ik denk dat we absoluut gezien in pegels dichterbij de township-bewoners zitten dan bij de prive-eiland-bewoners, maar relatief gezien, qua omstandigheden, zekerheden, veiligheid, vangnet, zorg, dichterbij de prive-eiland-bewoners dan bij de township-bewoners.
Bill Gates heeft al $36 miljard in zijn stichting gestopt... dan is klagen over deze 125 miljoen een beetje sneu. Ik raad iedereen aan de Netflix documentaire "Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates" te kijken. Mooi om te zien dat iemand die nooit meer hoeft te werken al zijn (vrije) tijd stopt in de goede doelen van zijn stichting En natuurlijk zijn niet alle rijken zoals Bill Gates...
Niet om het een of ander, maar misschien moet je je eens wat meer verdiepen in hoe die stichting van Gates precies werkt.
@Polletje dat is jammer, is niet verkeerd om eens een keer uit je eigen bubbel te komen @Vogel tja, die man is dus een soort van 100% van zijn tijd met vrijwilligerswerk bezig... (ook omdat hij niet stil kan zitten)... ik vind het lovenswaardig, je kunt er ook natuurlijk ook iets negatiefs in zien (het leven zit vol keuzes)
@allen Voor sommigen hier kun je het toch nooit goed doen. Als je eenmaal meer geld hebt dan de rest (=lees henzelf), ben je voor het leven af. Ik hoop oprecht dat jullie in het echte leven iets meer lol, geluk, vertrouwen, etc hebben als wat je van jullie terug ziet op dit forum.
Max - Welke bubbel is dat dan precies? De bubble van de mensen die van mening zijn dat de keuzes die Bill Gates op zijn eentje maakt, eigenlijk thuis horen in het publieke, democratische domein?
Wat hebben we het toch goed. Er zijn mensen met alleen een balkon en geen tuin voor de kinderen, zoals sommige rijkeren hebben. Van die rijkeren, zijn sommige zo rijk dat ze boodschappen kunnen laten bezorgen om zo niet onnodig met andere in contact te komen. Van die rijken laten sommige eten van een sterrenrestaurants bezorgen. Ja, sommige hebben een eigen eiland. Maar de meeste mogen echt niet klagen. Denk even hoe rijk je zelf bent in Nederland. Moet dat eigen eiland er echt nog bij?
Ben je al rijk als je je boodschappen bij de Picnic kunt bestellen? Trouwens zou iedereen blij moeten zijn met iedereen die dat momenteel doet. Daarmee is de drukte in de fysieke supermarkten veel minder. Voor iedereen goed! Ik denk trouwens dat met de rijken die privé eilanden bezitten weinig Nederlanders worden bedoeld.
het schijnt best moeilijk te zijn om rijk te zijn en te blijven . Je moet altijd opletten dat je rijkdom niet vermindert door bedelende familieleden, erfgenamen. Opletten dat de beurzen niet kelderen.of het onroerend goed niet in waarde vermindert En in de tijd van klimaatverandering zorgen dat je eiland niet overspoeld wordt met stinkende algen, dode vis, plastic enz. of gewoon onderloopt. Bovendien door het wererldwijde zandtekort ook nog opletten dat de zandmaffia je eiland niet stiekem afgraaft.als je er niet bent. Rijk zijn is een, rijk blijven is moeilijker en kost veel tijd en zorgen.
Frappant dat aan de ene kant de wereld te klein is omdat we ons slecht voorbereid hebben op een pandemie, maar dat de wereld ook te klein is als we dat wel hebben gedaan.
"Bemanningsleden Nederlandse onderzeeboot positief getest op corona: oefening afgebroken" - https://www.ad.nl/dossier-coronavirus/bemanningsleden-nederlandse-onderzeeboot-positief-getest-op-corona-oefening-afgebroken~afb200cf/ Dit is het moment waar Poetin al die tijd op heeft gewacht. Gelukkig ben ik veilig waar ik nu woon, want hier valt toch niets te halen.
Degenen met de minste kans op besmetting is waarschijnlijk de huidige bemanning van ruimtestation ISS. Daar kan de rijke stinkerd op z’n eilandje niet tegenop.
Doet me denken aan de man die naar de Falkland Eilanden verhuisde, omdat die zo afgelegen liggen dat je daar geen oorlog verwacht. Inmiddels weten we beter.
Is het bezwaar nu dat mensen een tweede huis of zelfs een privé eiland hebben of dat ze daar gebruik van maken? Feitelijk kunnen mensen met een volkstuintje of een stacaravan (voor zover de camping niet gesloten is) hetzelfde doen en zich terugtrekken uit de 'bewoonde' wereld dus ik snap het punt niet zo.
Niets mis mee om het beste voor je zelf te regelen. Jaloers? Los daarvan zijn er heel veel (rijke) mensen die anoniem doneren. Ik waardeer dat enorm en heb dan eerder een hekel aan mensen die ermee pronken. En dat je dan dit soort berichtgeving tegemoet mag zien, zou mij niet deren.
ik denk niet dat je dit kan classifiseren als jaloezie, het is een te makkelijk verweer. Het systeem is kapot, dat lees ik eruit. De mensen die de essentiële beroepen uitvoeren zijn degene die nu met levensgevaar voor ons allen zich inzetten en het zijn dezelfde mensen die vergeefs hebben gedemonstreerd, al jaren, ja enkelen een fooi erbij. Nu zingen en klappen we met z'n allen voor hen, T-shirts met hart in de ramen, mooie spreuken voor hen (in gedachte zijn we bij hen en we moeten eromheen gaan staan, ja ja). Als de ellende voor dit corona-seizoen straks voorbij is ga ik mijn schuld bij hen echt inlossen, ik stem SP.
@Zundapp Vreemde gedachtenkronkel dat u de mensen in de zorg denkt te helpen door SP te stemmen.
'Jaloers?' Waarom? Mensen zijn hier i.h.a. de puberleeftijd ontgroeid.
Pek en veren is nog een te milde lijfstraf voor dit schorriemorrie.
Ik ben benieuwd hoeveel van deze mensen je zelf gesteund hebt dankzij het internet en je computer. Heb je: Windows? steun je Bill Gates: - Bill Gates, $113.1bn A permanent fixture at the top of Forbes’ list for the past 20 years, the Microsoft founder has sold or given away much of his stake in the company – he owns just 1% of Microsoft – and now focuses predominantly on his philanthropic work. Facebook? - Mark Zuckerberg, $79.3bn Zuckerberg famously started Facebook in 2004 at the age of 19 and now is among the top five richest men in the world. Google? - Larry Page, $67.9bn In 1998, Page co-founded Google with business partner Sergey Brin. He stepped down as CEO of Alphabet, Google’s parent company, in December but is still a board member. - Sergey Brin, $65.5bn The Google co-founder stepped down as president of Alphabet in December, although remains a board member. He spends a lot of time on Alphabet’s moonshot research lab X. Brin recently overtook Mukesh Ambani, whose late father founded Reliance Industries in India, to take the tenth spot on the list. Maargoed, je wilt graag mensen straffen maar doe het met je eigen veren AUB (straffen voor wat eigenlijk, welke wet hebben ze overtreden?)
@KM Merel meent op haar manier een steentje te moeten "bijdragen" vanachter haar beeldscherm. Behalve het medisch personeel zijn het vooral lageropgeleide moedige mensen die voor anderen de kastanjes uit het vuur halen en het land draaiend houden. Het zijn vaak mensen die SP, DENK, PVV, SGP of CDA stemmen, als ze al gaan stemmen. Een tweede categorie zijn de scholieren in de supermarkten. Dit zijn de echte helden. Grün Links, Dudes66 en het Dierenkransje staat nu in grote meerderheid aan de kant en lopen alleen maar in de weg.
@Ikzelf "De een wordt rijk door de ander armer te maken." Weer iemand die de basis van de economie niet begrijpt. U gaat uit van een vaste hoeveelheid geld en toegevoegde waarde bestaat blijkbaar niet.
Dat is dus ook mijn strategie, al ben ik dan niet "superrijk". Bestellingen afleveren bij de poort aub.
Een quote van de Prince de Lignac: "Geld maakt niet gelukkig maar het stelt je in staat om comfortabel ongelukkig te zijn". En dat is wat het is. Meer niet. Hopelijk gaat RUMAG niet met deze quote aan de rol....
Zo zie je maar weeer hoe verrot het kapitalisme is.
Stalin had een heul groot buitenhuis, zo zie je maar hoe verrot..... Ach laat ook maar.
Klopt, dankzij dat verrotte kapitalisme kunnen mensen het zich veroorloven om te hamsteren om anderen hun goederen te ontzeggen. Walgelijk.
@Jan Niet zo somber, dankzij de enorme productie van onze landbouw hoef je hier geen honger te lijden. Er is straks zoveel vlees beschikbaar dat zelfs vegetariërs en veganisten zich te goed zullen doen aan kipfilets en karbonaden van de haas. En dan hebben we nog ons aardgas, in geval van nood kan de kraan zo weer open.
@ Jan Lubbelinkhof: kapitalisme - communisme.... het eindeffect is hetzelfde: lege schappen :)
@ME, Ja, we hebben genoeg, er is/was enkel een distributieprobleem. Mensen als dronkenpompoen die enkel aan zichzelf denken en dus maar lekker gaan hamsteren hebben dit probleem vereregerd waardoor anderen, die wel hard werkten, na een lange dag in de frontlinie lege schappen vonden. De zatlap zijn grootste probleem is dat er even geen demonstraties zijn en hij zich verveeld. Die anderen hebben echte problemen en onze huiscommunist schepte er over op dat hij dat fijn heeft verergerd.
Gelijk hebben ze. Als de mogelijkheid er is om jezelf en familie te beschermen zou ik het ook doen. Het zelfde zie je bvb bij mensen uit de stad die tijdelijk naar hun 2de huis in een rustigere provincie gaan.
Ikzelf 30 maart 2020 at 20:19 [“[…] zou ik het ook doen.] “”De ontblote menstoont wat zij/hij werkelijk voorstelt.” Lijkt me helemaal prima: ga eerst 2 a 3 weken in quarantaine, mankeer je niets, ga dan lekker naar je buitenhuis... Onbewoonde eiland is natuurlijk al wat sneller te doen, en met die poen kunnen ze zich ongetwijfeld ook laten testen. Elke mens minder in de drukke stad en op verantwoorde wijze naar een rustig gebied waar je makkelijk anderen kan ontlopen lijkt me helemaal prima. Ik word er in ieder geval mal van dat ik op straat amper mensen op 1,5m afstand kan houden omdat ik niet de gevel in kan of omdat ik gesandwicht word als ik ergens loop omdat “social distancing” de betreffende mensen kan rukken. Hoe minder mensen, hoe makkelijker het is afstand houden.
Ik ben niet jaloers op de rijkeluitjes met hun armetierige eilandjes, huisje, zwembadjes en andere trieste treurigheid. Laat ze maar, die armzaligen: het leven - zeker een luxe leven - is nauwelijks de moeite waard; het zijn klassiek inzichten: Seneca en andere stoïcijnen wist dat reeds. Maar lijden is echt, armoede, honger, gebrek, onhygiënische toestanden ook. We moeten het systeem dan velen nodeloos in deze kommervolle omstandigheden duwt, veranderen. We moeten - in sommige sectoren - het extreme kapitalisme temperen ten behoeve van de publieke zaak. (En niet Beëlzebub met de Duivel uitdrijven door het andere uiterste te omarmen).
Tjezus, Griet, wat een tik- en taalfoutjes. Je slaapt te weinig. Onderzeil nu.
Een voorbeeld nemen aan dezelfde Seneca die, terwijl hij het totaal belachelijke regime van Nero diende, uitgroeide tot een van de rijkste Romeinen van zijn tijd? Hoe wijs Seneca ook was, als er nou één stoicijn was die totaal geen recht van spreken had, is hij het wel. Als een van de rijkste Romeinen verkondigen dat een luxe leven nauwelijks de moeite waard is. Zie je de overeenkomsten met de fel bekritiseerde David Geffen uit het stuk hierboven?
Kritiek op Bill Gates, de man die honderden miljoenen uitgeeft aan de bestrijding van ziektes en het brengen van goede sanitaire voorzieningen naar derdewereld landen. Je moet maar durven. Ik zie overigens het probleem niet. Als je de boot of het eiland al bezit, dan ga je die logischerwijs toch ook gebruiken. Of zou de auteur van dit artikel de meest riskante en kleinste plek opzoeken om de quarantaine uit te zitten? Het merendeel van de 'rijken' gaan overigens niet naar afgelegen gebieden, maar naar gebieden waar goede gezondheidszorg is, indien nodig.
Gates is een eersteklas boef, die hoopt later alsnog in de hemel te komen door nu wat aan liefdadigheid te doen. Gates dankt zijn succes aan IBM, die op een dag wakker schrok dat ze de PC revolutie zouden missen. De IBM top had geen vertrouwen in de eigen ontwikkelingsafdelingen en trok Gates en Intel aan voor soft- en hardware van de eerste PC's. Gates verkocht "zijn" DOS aan IBM, dat hij trouwens zelf ook weer gejat had. Begin jaren '90 werd Gates IBM ontrouw, en bouwde hij een imperium op rond het miserabele Windows en nog slechtere Office. Maar IBM was het verkopen verleerd en had geen antwoord. Nu heeft Google Microsoft ingehaald. Eind goed, al goed.
dus Gates is een boef omdat IBM incapabel is en de consument zijn 'slechte' spullen kocht? Oké... Het neemt ook niks weg van het feit dat Gates enorm veel tijd en geld steekt in het helpen van de armen op deze planeet. Ik denk dat er weinig mensen zijn die dat efficienter dan hem kunnen doen.
Toch heb ik liever dat Gates meer belasting betaalt, zodat de overheid kan beslissen waar dat geld heen gaat. Ik heb het eerlijk gezegd niet zo op liefdadigheid, hooguit als extraatje. Het leidt vaak tot willekeur en persoonlijke voorkeuren van de filantroop.
Gates doneert net zoveel aan z'n stichtingen om een project tot een goed einde te brengen. De schattingen van zijn donaties liggen overigens rond de 45% van zijn fortuin. In het geval Gates heb ik liever dat hij zelf de projecten leidt en kiest ipv het aan de belasting te geven. Zo wordt dat geld veel effectiever besteed.
Ten tijde van de pest, gingen diegene die goed in de olie zaten naar hun landhuis ver van de bewoonde wereld. Om zich daar te vergeven aan feesten, zuipen en orgies. Ik heb zo'n vermoeden dat het nu niet anders is. Of ze in de middeleeuwen ook een tweet stuurde naar het gepeupel met de # StayAtHome is mij niet bekend....
@Jerry Boccacio's Decamerone gaat over een tien jongelui die uit Florence vluchten voor de pest en elkaar verhalen gaan vertellen.
Kritiek op giften..... Met jouw inkomen kun je toch veel meer..... Dan ben ik er al snel klaar mee.
Het is gewoon karig? Beide hebben echt heel veel meer geld dan ze weten wat ze er mee moeten doen en op het ogenblik zijn er overal innitiatieven van minder vermogende partikulieren om te helpen. Iemand die EUR 30.000 heeft heeft meestal wel wat anders aan zijn hoofd om te doneren Maar ze doen in iedergeval nog iets. Laat wel weer duidelijk zien da het tijd wordt om mensen met gigantische vermogens wat hoger te belasten