Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen

Rechter: Trump blijft een veroordeelde crimineel

  •  
17-12-2024
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
1350 keer bekeken
  •  
trump

Donald Trump mag niet wegkomen met het betalen van zwijggeld, het vervalsen van documenten en het misbruik maken van campagnegelden. Dat heeft een New Yorkse rechter maandag bepaald. Zwijggeld betalen is niet strafbaar, maar boekhoudfraude is wel in strijd met de wet.

Trump had pornoactrice Stormy Daniels vlak voor de verkiezingen van 2016 laten betalen om te voorkomen dat ze zou vertellen dat hij seks met haar had gehad. Om de betaling te verdoezelen, liet hij documenten vervalsen.

De NOS schrijft: “In juli oordeelde het Amerikaanse Hooggerechtshof dat presidenten immuniteit hebben tegen strafrechtelijke vervolging voor "officiële handelingen" die zij uitvoeren tijdens hun ambtstermijn. Rechter Juan Merchan in New York stelde dat de aanklachten in de zwijggeldzaak betrekking hadden op 'onofficieel gedrag'. Daarmee kan Trump geen aanspraak maken op immuniteit.

De beslissing van de New Yorkse rechter om de veroordeling van Trump in stand te houden, betekent dat op 20 januari voor het eerst in de geschiedenis een veroordeelde crimineel president van de Verenigde Staten wordt.

Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

Omschrijving *

Typ hier je reactie...


0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Reacties (6)

Roodvuur
Roodvuur
17 dec. 2024 - 19:01

Maar hij wordt wel Potus.

migrant
migrant
17 dec. 2024 - 12:28

Ook de voorstellen van zijn kabinet is gevuld met criminelen, geldgieren, complotdenkers etc.

1 Reactie
Roodvuur
Roodvuur17 dec. 2024 - 19:02

hij heeft nog geen kabinet. Sterker nog, hij is nog niet eens president. Waar zijn Kamala en Joey eigenlijk.

Baloemparoempaloempa
Baloemparoempaloempa
17 dec. 2024 - 11:53

Trump had pornoactrice Stormy Daniels vlak voor de verkiezingen van 2016 laten betalen om te voorkomen dat ze zou vertellen dat hij seks met haar had gehad. Om de betaling te verdoezelen, liet hij documenten vervalsen.

Een beetje triest allemaal

Had hij haar nou betaald, om seks met haar te hebben?

Of was hij gewoon een keer met haar naar bed gegaan ? Als dat het geval is, dan zie ik niet in waarom hij haar zwijggeld zou betalen. Dat is namelijk niet echt iets om je voor te schamen, toch?

De Amerikanen boeit dit dus niets. Ze stemmen toch wel op hem.

5 Reacties
JoostdeF
JoostdeF17 dec. 2024 - 13:40

Wat Trump deed was verkiezingsfraude en valsheid in geschrifte.

Alle suggestieve vragen die je stelt kan je beantwoorden door de openbare rechtbankstukken te raadplegen.

Karingin
Karingin17 dec. 2024 - 14:10

Nee hij had haar betaald om het niet openbaar te maken, dat met campagnegeld gedaan en vervolgens de boekhouding vervalst. Blijkbaar vond hij het toch wel iets om je voor te schamen destijds, misschien ook om het voor zijn vrouw te verbergen...? Wie weet wat er in het hoofd van die totaalmalloot omgaat...

Jos Scholte
Jos Scholte17 dec. 2024 - 14:37

Hij is veroordeeld voor het betalen van zwijggeld en dat hij dat niet correct wist te melden. Het morele aspect is iets anders. Dat de +/- 20% van de Amerikanen die extreem christelijk religieus is en het moreel onacceptabel zouden moeten vinden toch op hem stemmen, vertelt alles wat je moet weten over hoe hypocriet Amerikaanse christenen zijn.

Baloemparoempaloempa
Baloemparoempaloempa17 dec. 2024 - 17:42

Ik vind het best vreemd

Hij heeft een keer met deze Stormy geslapen

So what ?

Dat was toen ook met die Clinton. Hij had geslapen met een secretaresse? So what....Who gives a fuck

Natuurlijk hebben die meneren allerlei seksuele avontuurtjes etc

MG1968-2
MG1968-217 dec. 2024 - 20:49

@Baloem

.

Als je het hebben van die seks verdoezelt door een misdrijf te plegen gaat het niet om de seks maar om het gepleegde misdrijf. Waarom blijf je dat wel herhalen?

.

Mark Eissens
Mark Eissens
17 dec. 2024 - 11:52

Voor het eerst in de geschiedenis? Dacht het niet. Bill Clinton werd veroordeeld voor meineed tegenover een grand jury, Met hulp van de Democratische Partij, en niet minder zijn vrouw Hillary die een heel kwalijke rol speelde, ontkwam hij ondanks voldoende bewijs aan aanrandingszaken en zelfs verkrachting. Omdat de Democraten wilden dat hij zijn presidentiële termijn gewoon af kon maken hebben ze machtsmisbruik uitgeoefend om hem buiten verdere vervolging te houden.

5 Reacties
Vuurrood
Vuurrood17 dec. 2024 - 14:03

Clinton werd veroordeelt. Klopt. De rest van jouw verhaal is een aanname van jouw welke weer eens zonder onderbouwing hier wordt neer geplempt!

Karingin
Karingin17 dec. 2024 - 14:08

Nee Mr. Poopycock, er was sowieos geen verkrachting (Lewinsky noemde het zelf later een relatie, die ze eerder onder ede volledig ontkende), het ging om een civiele rechtszaak (van Paula Jones ivm sexuele intimidatie) waarin hij niet is veroordeeld. Weliswaar op basis van een juridisch trucje, maar geen machtsmisbruik. Die kwam eerder van aanklager Starr die Lewinsky immuniteit voor meineed bood, als ze alsnog zou bekennen dat ze Clinton gepijpt had. Waarna Starr probeerde de zittende president Clinton afgezet te krijgen ook ivm meineed, maar dat werd verworpen door de Senaat - ongetwijfeld op basis van hetzelfde trucje, maar niettemin lul je weer volledig uit je nek..or better yet, out of your ass.

Je zal maar wanhopig in de oude doos moeten wroeten om een whataboutism te vinden om je Oranje Goerilla te kunnen "verdedigen" en dat ding in je handen voelen verkruimelen...ach gos...

Jos Scholte
Jos Scholte17 dec. 2024 - 14:40

Bill Clinton was toen al president. Het gebeurde ook in het Witte Huis meen ik. Trump was al veroordeeld voor hij president werd en alleen dankzij heel veel geld, dure advocaten en het hooggerechtshof ontliep hij meer veroordelingen.

Mark Eissens
Mark Eissens17 dec. 2024 - 19:38

Karingin. Ik heb het bij de aanrandingen en verkrachting niet over Lewinsky door wie hij meineed pleegde. Enne Jos... Wat maakt het uit dat hij toen president was? De meineed leverde hem een impeachmentprocedure op en de aanrandingen en verkrachting werden door pure machtsmisbruik van de Democraten en Hillary tegengehouden waarbij ernstige intimidatie van slachtoffers iet werden geschuwd.

Karingin
Karingin17 dec. 2024 - 20:06

Punt 1; je reageert zelf op de stelling "dat op 20 januari voor het eerst in de geschiedenis een veroordeelde crimineel president van de Verenigde Staten wordt" - en dat is dus wel degelijk de 1e keer. Punt 2: Clinton ging vreemd,die verkrachtingen verzin je er helemaal zelf bij. Hij is aangeklaagd voor sexuele intimidatie, en dat wil ik nog wel geloven ook want in zo'n machtspositie ben je nou eenmaal per definitie intimiderend, maar hij is daarvoor niet veroordeeld.

Punt 3: En al was het wel waar, dat vlakt het nog véél smeriger gedrag, en de zeer openlijk geuitte mysoginie van jouw Oranje "Sterke Man" niet uit. En hij is niet alleen een sexual predator, hij is een oplichter, fraudeur en wannabe-dictator - iets wat hij ook al heel openlijk debiteert

Joop1961
Joop1961
17 dec. 2024 - 11:25

Het is n schandalige conclusie te zien dat mr orange überhaupt door de Republieken de rol van president met geen hoofdletter is geworden.

PVDB2
PVDB2
17 dec. 2024 - 11:17

Dat extreem rechtse politici vaak een veroordeling aan hun broek hebben, de 1 wat erger dan de ander, dat is duidelijk.

Van Trump (Geert's grote Amerikaanse voorbeeld), tot Poetin (Wat Geert een vriendschapsspeldje verdiende), nu oorlogscrimineel met 600.000+ Russische slachtoffers. En natuurlijk BFF Netanyahu. Met 45.000 Palestijnse doden, waronder duizenden kinderen, een gecreerde hongersnood, platgebombardeerde steden. Met een arrestatiebevel van het ICC. wegens oorlogsmisdaden.

Die de Golanhoogte inneemt dat al illegaal bezet was door Israel. Maar Syrisch grondgebied is voor de rest van de wereld. Landjepik. Provocatie aan Syrie.

+

Geert weet zijn vrienden te kiezen. En wilde banden aanhalen met Assad. Goed voor 350.000 doden en martelgevangennissen. Waar 122.000 burgers nog verdwenen zijn. En een deel zal liggen in de massagraven die gevonden zijn. En daar wilde Geert en zijn minion mensen naar terug sturen. Want als je terug ging, was de kans op je dood behoorlijk groot. Maar wat doden meer of minder, daar zal de achterban van Geert niet om malen.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

BNNVARA LogoWij zijn voor