© Rick Nederstigt
Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.
Die nertsen waren toch al ten dode opgeschreven. De populatie was een bron van nieuwe levensgevaarlijke coronavarianten. Kortom: weg er mee, het liefst wereldwijd. Onbegrijpelijk dat hier nog een discussie over is.
Vreemd artikel. Natuurlijk is het preventief doden van de nertsen vanuit oogpunt van de volksgezondheid heel verstandig. Dat neemt niet weg dat er in Denemarken geen juridische basis voor bestond. Niet alleen de minister kwam daar achter, dat gold ook voor de hele regering. Hoezo "Vijf andere ministers sloten zich daarbij aan, waarna de regering terugkrabbelde en alleen de besmette fokkerijen besloot te ruimen." En NL heeft juist besloten om NIET preventief te ruimen, een motie daartoe van GL werd verworpen. Nu mogen de fokdieren eerst nog allemaal de kleintjes baren. Vanwege het geld natuurlijk. https://www.nieuweoogst.nl/nieuws/2020/11/19/deense-minister-stapt-op-vanwege-ruimen-nertsen
Als de nertsenfokkerij blijft, is er natuurlijk een kans dat er nog een variant van Covid-19 ontstaat.
Dat gebeurt eigenlijk alleen maar in China, bij het eten van vleermuizen.
China is ook groot in de bontfokkerij. De bonthandel floreert vandaag de dag als nooit tevoren. Bontjassen zijn er minder maar kraagjes des te meer. EU breed verbod op fok en invoer als eerste stap zou mooi zijn en niet omdat nertsen covid kunnen krijgen.
"De oppositie, geleid door uiterst rechtse partijen, beschuldigen de regering er nu van de coronacrisis te misbruiken om een eind te maken aan de bontindustrie." Dat zou inderdaad schandalig zijn, die beestjes zomaar voor niks doodmaken.
Het is goed dat er een eind komt aan het fokken van dieren voor de bontindustrie. Bont is een luxeproduct en dus niet nodig. De Denen hebben de de pandemie heel goed aangepakt. Het land telt tot nu toe 770 coronadoden op een bevolking van zo'n 5,5 miljoen. Ze doen het nu zelfs beter dan Duitsland.
'Mogens Jensen maakte direct bezwaar tegen het ruimen van de fokkerijen en noemde het doden van dieren op virusvrije boerderijen ‘illegaal’' En fokken en doden voor het bont is wel legaal. Wat een flapdrol, wat een wereld.
Of je nu voor of tegen de nertsen fokkerij bent doet in dit geval niet ter zake. Waar het om gaat is dat zoon besluit wel op legale gronden plaats moet vinden. Mooie boel zal het worden als een overheid zomaar zulke ingrijpende dingen af kan dwingen. Dat is meer iets voor een dictatoriaal regime. Bovendien bij katten bijvoorbeeld komt ook covid-19 voor....ook allemaal afmaken en het houden daarvan verbieden?
@ rupsje Jij schrijft: Bovendien bij katten bijvoorbeeld komt ook covid-19 voor….ook allemaal afmaken en het houden daarvan verbieden? Ken jij veel mensen met 10.000 katten in huis? Dat is een grote fokker.
@DaanOuwens Als het virus kan muteren via nertsen kan dat ongetwijfeld ook via katten. Er leven in NL ongeveer 2,6 miljoen katten als huisdier en dan heb je het nog niet eens over de zwerfkatten. Katten komen veelvuldig in aanraking met mensen dat in tegenstelling tot nertsen. https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/artikel/4935856/katten-schadelijk-uitroeiers-moord-dieren-uitsterven#:~:text=Huiskatten%20in%20cijfers,op%20135.000%20tot%201.200.000.
Hard rechtse partijen die het verdienmodel of de economie boven de gezondheid of leefomgeving van de mens stelt. Wie had dat kunnen denken. Als je geen fatsoen, moreel besef of enige vorm van maatschappelijke zijn hebt is dit niet vreemd. Misschien kan ik ook nog even wat drama schoppen dan kan ik er misschien nog wat meer uithalen. Deze dieren die nergens anders voor kunnen dienen (want ook nog eens niet echt smakelijk) zou je inderdaad zo snel mogelijk uit Europa moeten joppen en een flinke invoerprijs voor leveringen buiten de EU. Als dat mogelijk is. Als Nederlander zeg ik: doe maar gewoon normaal, dat is al gek genoeg. Mooie jassen zat en die hoeven echt niet puur en alleen voor de vacht gefokt en geslacht te worden. Want eigenlijk gewoon in 2020 dwaas is.
"Ook in andere landen is die mutatie inmiddels bij mensen vastgesteld, namelijk Nederland (6x), Zuid-Afrika en Zwitserland (2), En de Faeröer, Rusland en de Verenigde Staten (1)." Oftewel, als dit waar is, dan zijn we toch al te laat om die mutatie nog tegen te houden. Overigens begrijp ik dat de mutatie in Demarken voor het laatst gesignaleert is op 15 September en inmiddels als uitgeroeid wordt beschouwd.
itsme: "Oftewel, als dit waar is, dan zijn we toch al te laat om die mutatie nog tegen te houden. Overigens begrijp ik dat de mutatie in Demarken voor het laatst gesignaleert is op 15 September en inmiddels als uitgeroeid wordt beschouwd." Oftewel, als dit waar is kun je volgens itsme niet verwachten dat ze in Nederland (6x), Zuid-Afrika, Zwitserland (2), de Faeröer, Rusland en de Verenigde Staten (1) hetzelfde kunnen bereiken als in Denemarken. Nou wil ik dan niet geheel tegenspreken, maar de vraag is dan wel gerechtvaardigd waarom. Misschien dankzij het harde ingrijpen van de regering van Denemarken die nu moest aftreden?
Kan zo maar. Een gemuteerd virus kan alle vaccins waar snoeihard aan gewerkt is teniet doen. Weg met de nertsenfokkerijen en hun barbaarse praktijken. Een geluk bij een ongeluk.
Hoop niet dat koeien het in NL krijgen, dan zien de usual partijen hun kans ook schoon ben ik bang....
Denemarken heeft een linkse regering die het rechtse geluid van de Danske Folkeparti heeft overgenomen. Die zit nu samen met Venstre in de oppositie.nagels te bijten. De regering Frederiksen zit sins 2019 vast in het zadel.Er is geen sprake van een crisis. Hooguit van een lutter aantal Denen die nertsen sympathiek vinden. Er is niet iets als "something is rotten in the state of Denmark" Ik moet nu even onderbreken, want wat is gezegd klopt niet met de feiten.
Klopt en als ze het goed doen deze regering zullen ze nog wel effe aan de macht aan zijn. Links in Nederland is kansloos mits men niet deze richting overneemt. Want een groot deel bevolking snakt hiernaar.
@ Dave Velzen Jij schrijft: Want een groot deel bevolking snakt hiernaar. Dat klopt. Een deel van de burgers wil een linkse partij met een deels extreem rechtse agenda. Tegelijk zou deze koers anders dan in Denemarken voor de PvdA de doodsteek zijn. Een groot deel van de leden zou de partij verlaten. Maar vanuit de PVV en SP zouden nieuwe kiezers voor de sociaal democraten komen. Maar ik denk dat de PvdA de huidige koers blijft vasthouden. Groenlinks ook en ik vermoed dat de SP steeds een mix van standpunten blijft houden, deels mee roept met extreem rechts en deels wat ouderwetse socialistische opvattingen. Dus je wens zal volgens mij niet uitkomen. Links is een minderheid in Nederland, goed voor maximaal 50 tot 60 zetels, meer niet. De meerderheid in Nederland is rechts, soms extreem rechts.
De Denen zijn zichzelf weer, de bontindustrie beschermen ondanks de pandemie. Het landje dat middels reclame campagnes in elke krant en website aandacht vraagt voor zichzelf door het woord "Hygge" (vermeende gezelligheid) centraal te stellen. Is in werkelijkheid een naargeestig landje. Het landje waar ze vluchtelingen hun sieradenben geld afnamen. Opdat wij niet vergeten.
Tja, zit iets in natuurlijk. Onder het mom van corona worden een hoop dingen doorgedrukt met corona als excuus.
Ja, als je maar de hele dag aan één stuk door praat krijg je het zelfde effect als met het schieten met hagel. wordt bereikt.
@herr vorragend - demonstratierecht ingeperkt - ongrondwettelijke boetes aan de burger - wet openbaarheid bestuur niet naleven - een werkend medicijn als hydroxochloroquine verbieden waardoor onnodig veel mensen sterven - vrijheidsberoving
@LBNB De Pandemie dwing ons om maatregelen te accepteren waar niemand blij mee is. Maar nood breekt nu eenmaal wet. De Zweden hebben dit proberen te vermijden door de maatregelen te beperken, maar daarvoor hebben ze wel een hoge prijs betaald. Alles staat op valt met de effectiviteit van de vaccins. Als die werken krijgen we onze vrijheid terug. Werken ze niet dan gaan we nog een tijdje door zoals nu: gedeeltelijke lockdowns afgewisseld met perioden met meer vrijheid, totdat we ons realiseren dat we als maatschappij er gewoon doorheen zullen moeten gaan. Dan hebben we ook onze vrijheid ook weer terug.
we als maatschappij er gewoon doorheen zullen moeten gaan. ---> we er als maatschappij gewoon doorheen zullen moeten gaan.
@goudenbergen [De Zweden hebben dit proberen te vermijden door de maatregelen te beperken, maar daarvoor hebben ze wel een hoge prijs betaald.] Aha het standaard verhaal. De Zweden hebben geen hogere prijs betaald qua percentage oversterfte dan andere Europese landen. Spanje, Italië , Frankrijk, UK, België, Nederland hebben allemaal procentueel gezien meer oversterfte dan Zweden. Bron: https://www.trouw.nl/buitenland/de-belangrijkste-coronavirus-statistieken-op-een-rij~bcd4d8cd/ Tel daarbij op dat Zweden het nu veel beter doet dan deze landen. Logisch ook, want daar vangen gezonde mensen de klappen op.
Geen enkel voorbeeld dat genoemd wordt lbnb is doorgedrukt met corona als excuus. Het zijn allemaal maatregelen waarvan mensen als lbnb gezegd hebben: "wie niets te verbergen heeft kan daar niet tegen zijn".