Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Peter Vandermeersch stopt als hoofdredacteur NRC

06-02-2019
leestijd 1 minuten
191 keer bekeken
vdmdwdd
Peter Vandermeersch stopt per 1 september als hoofdredacteur van NRC. Vandermeersch volgt eind dit jaar Peter Vermaas op als correspondent in Parijs. Ook plaatsvervangend hoofdredacteur Marcella Breedeveld treedt terug uit de hoofdredactie. In zijn afscheidsspeech zegt Vandermeersch:
"Marcella en ik hebben enkele maanden geleden niet alleen over onze schouder gekeken. We hebben elkaar ook even aangekeken en we hebben besloten dat het in deze mooie omstandigheden goed is om het stokje over te dragen aan een nieuwe hoofdredacteur en plaatsvervangende hoofdredacteur. Op 1 september zullen we onze functie neerleggen. Dat kondigen we nu aan omdat we de organisatie de kans willen geven om in alle rust op zoek te gaan naar een nieuwe hoofdredacteur en om een soepele overdracht van alle dossiers mogelijk te maken… Ik wil alvast zeggen dat ik hier sta met een mengeling van gevoelens. Er is spijt over de fouten die ik ongetwijfeld heb gemaakt. Er is een zekere opluchting omdat er straks een zware verantwoordelijkheid van mijn schouders glijdt. Er is wat weemoed omdat ik besloten heb een punt te zetten achter een van de mooiste banen uit mijn leven. En natuurlijk ben ik wat zenuwachtig."
Afbeelding: screenshot DWDD
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor