Joop

Parlementsvoorzitter veegt Boris Johnson de mantel uit wegens seksisme

  •  
28-03-2018
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
johnson
In het Britse parlement gaat het er vaak harder en in ieder geval luidruchtiger aan toe dan in de Haagse kaasstolp. Maar dat wil niet zeggen dat alles kan. De minister van Buitenlandse Zaken Boris Johnson reageerde op kritiek van Labour-parlementariër en schaduwminister van Buitenlandse Zaken Emily Thornberry met een “hoe heet ze ook alweer”. Om haar vervolgens ‘Lady Nugee’ te noemen. Nugee is de naam van haar echtgenoot, een voormalig opperrechter en de ‘grap’ wordt vaker door Tories gemaakt.
Parlementsvoorzitter John Bercow pikt dat echter niet van Johnson. Hij grijpt en leest hem de les.
De schaduwminister van Buitenlandse Zaken heeft een naam en die luidt niet ‘Lady Something’. We kennen haar naam. En het is ongepast en ronduit seksistisch om in dat soort termen te spreken en ik accepteer dat niet in deze Kamer. Daarmee uit.
Sommige witte mannen van middelbare leeftijd doen precies wat mannen altijd zouden moeten doen. John Bercow bijvoorbeeld. De clip ging meteen viraal.
Delen:

Praat mee

Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.

avatar

Reacties (18)

Arend Wortel
Arend Wortel30 mrt. 2018 - 19:28

["Sommige witte mannen van middelbare leeftijd doen precies wat mannen altijd zouden moeten doen"] Waarom wordt dat 'witte' er nou weer bij gehaald? Dit verhaal heeft toch niets met huidskleur te maken? Die voortdurende nadruk op huidskleur, ook bij onderwerpen waarbij huidskleur geen enkele rol speelt, begint in mijn ogen echt obsessieve vormen aan te nemen. Heel ongezond.

bako2
bako229 mrt. 2018 - 12:33

Wat hebben mannetjes met dat soort kapsels. Trump, Johnson, wilders....

Joop Schouten
Joop Schouten29 mrt. 2018 - 7:07

Wat een sterk staaltje verbaaltaal van Bercow. Inhoudelijk 'to the point'en zeer beleefd. Uitmuntend.

DeRedeMist
DeRedeMist28 mrt. 2018 - 21:32

Ik begrijp de tag Mannen bij dit stukje niet. We hebben het hier over Boris Johnson, om daar die tag bij te gebruiken is nogal gender-discriminerend.

2 Reacties
Eric Minnens
Eric Minnens29 mrt. 2018 - 1:21

Ik begrijp de tag 'mannen' ook niet. Liever had ik een tag waarin zowel 'acties' van Bercow als van Arib, alsook van Paul Ryan et cetera, worden weergegeven. 'Parlementsvoorzitters' of zo.

bako2
bako229 mrt. 2018 - 12:34

Tja mannen en seksimse past best bij elkaar. Dus zo vreemd is die tag nu ook weer niet.

FransAkkermans1947
FransAkkermans194728 mrt. 2018 - 19:11

Het zou misschien nog mooier theater hebben opgeleverd als die mevrouw zelf met Johnson had kunnen afrekenen.

2 Reacties
JanVG2
JanVG229 mrt. 2018 - 8:52

dat mag eigenlijk niet. In het parlement (ook in Nederland) spreek je steeds tegen de voorzitter van het parlement, niet tegen elkaar. Daarom is ook de voorzitter (speaker in UK) verantwoordelijk voor correctie etc.

FransAkkermans1947
FransAkkermans194729 mrt. 2018 - 13:13

Dat begrijp ik maar wie weet had ze hem ook mooi van repliek gediend. Ik neem aan dat ze wat venijnigs mag terugzeggen. Ik mag dit soort theater wel.

[verwijderd]
[verwijderd]28 mrt. 2018 - 17:07

--- Dit bericht is verwijderd —

6 Reacties
Karingin
Karingin28 mrt. 2018 - 18:57

Ach, dus sexisme is iets typisch rechts en dat moet maar kunnen volgens jou? Overigens is de rol van de voorzitter om orde te houden en de regels te handhaven. De man deed dus gewoon zijn werk. En daar hebben de leden van het Huis dus heel wat aan.

Kilted
Kilted28 mrt. 2018 - 19:01

Onzin, de voorzitter is van dezelfde partij als Johnson.

Joop Schouten
Joop Schouten29 mrt. 2018 - 7:36

@gerrit grijsveld Hoi. Er is inderdaad genoeg om over neoliberale palingen te 'zeiken'. Om over de rest maar te zwijgen. Ik zie een politiek theater dat bol staat van marketing oneliners, halve en hele waarheden en doortrapt acteerwerk van 'drama queens' die weerzinwekkend polariserende onbeleefdheden uitkramen voor 'kiezers in 'niches' (zoals riolen en directiekamers). Ik weet niet of een charismatische verbinder zogenaamd 'links' kan verenigen onder een helder eigen verhaal. Of nog beter; zogenaamd 'links' én 'rechts'. Mensen worden straal voor de gek gehouden en invloed met referenda op het beleid van de door hun gekozen 'slager' zijn van de baan. Maurice de Hond had een 'De essentie van een referendum is: de kiezer corrigeert volksvertegenwoordigers wanneer zij hun mandaat niet goed gebruiken. De vraag is niet 'voor of tegen', maar is de meerderheid tegen? Ik stel dus ook een opkomstdrempel voor, een heel hoge. De helft plus één, dat is al snel zo'n vijf miljoen kiezers die moeten aangeven dat ze tegen zijn. Alleen dan wordt een besluit afgewezen. Bij minder niet. Dan zal iedereen tevreden zijn.'

Joop Schouten
Joop Schouten29 mrt. 2018 - 7:39

Regelaanvuling.: Maurice de Hond had een uitspraak die me wel beviel (...).:

Paul250371
Paul25037129 mrt. 2018 - 11:55

Het enige kulverhaal wat jij hebt en maar blijft uiten is dat links geen verhaal heeft.

bako2
bako229 mrt. 2018 - 12:39

@gerrit grijsveld 29 maart 2018 at 12:42 Karingin 28 maart 2018 at 20:57 Ach, dus sexisme is iets typisch rechts en dat moet maar kunnen volgens jou? Die (foute) conclusie laat ik aan u. Die voorzitter is trouwens een conservatief. Dus van je opzetje klopte al geen ene moer en het vervolg is echt om te janken. Hoe oliedom kan je zijn. Zo oliedom dus Gerrit

Paul250371
Paul25037128 mrt. 2018 - 16:30

Parlementsvoorzitter John Bercow pikt dat echter niet van Johnson. Hij grijpt en leest hem de les. Heel erg sterk gedaan.

Karingin
Karingin28 mrt. 2018 - 15:33

Zo hij is echt boos haha.