Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

OM Suriname eist ook 20 jaar cel tegen Boerenveen in Decembermoordenproces

30-10-2017
leestijd 1 minuten
69 keer bekeken
14665880101_f1edbf18e0_k
Maandag is in het Decembermoordenproces 20 jaar cel geëist tegen Etienne Boerenveen. Ten tijde van de executie in 1975 was hij bataljonscommandant. Hoewel hij zelfs altijd heeft ontkend aanwezig te zijn geweest op de plaats delict, Fort Zeelandia, is er volgens de aanklager, auditeur militair Roy Elgin, voldoende bewijs voor het tegendeel. Sterker nog: Boerenveen zou zelfs nauw betrokken zijn geweest bij de voorbereiding van de actie, waarbij vijftien vooraanstaande Surinamers en tegenstanders van het toenmalige militaire regime van Desi Bouterse om zijn gebracht.
Inmiddels is Boerenveen president-commissaris bij het prestigieuze staatsbedrijf Staatsolie, mede mogelijk gemaakt door president Bouterse zelf. Hij heeft hem benoemd tot president-commissaris. Bouterse is hoofdverdachte in de Decembermoorden zaak; ook tegen hem is 20 jaar cel geëist.
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor