Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Obama teleurgesteld over Kopenhagen

24-12-2009
leestijd 1 minuten
67 keer bekeken
RTEmagicC_a5ffcccc72.jpg.jpg
'Niets in akoord verzekert vermindering van uitstoot'
Hoewel de Amerikaanse president niet blij is met de uitkomsten, sprak hij gisterenavond in een tv-interview er wel over dat er in ieder geval ‘niet te veel achteruitgang’ was.
Het AD citeert uit het tv-interview:
‘Volgens de wetenschap moeten we de uitstoot van broeikasgassen aanzienlijk verminderen in de komende 40 jaar. Niets in het Kopenhagen-akkoord verzekert dat dat gebeurt.
Eerder deze week onthulde The Guardian hoe China het Kopenhaagse akkoord torpedeerde door te eisen dat alle concrete cijfermatige targets uit het akkoord werden verwijderd. Westerse landen, waaronder ook de VS, waren daar laaiend over. China schoffeerde Obama openlijk door niet de premier maar een onderknuppel naar de besloten onderhandelingen tussen de toplanden te sturen en die aan tafel recht tegenover de Amerikaanse president te posteren. Lees hier het ooggetuigenverslag.

Meer over:

nieuws, groen
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor