Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Nina Gantz wint prijs op het prestigieuze Sundance

28-01-2016
leestijd 1 minuten
76 keer bekeken
nina
De Nederlandse filmmaker Nina Gantz heeft op het Amerikaanse Sundance Festival de prijs in de wacht gesleept voor ‘best short animation’ voor haar korte animatie ‘Edmond’. Het Sundance Festival is het grootste Amerikaanse filmfestival voor de onafhankelijke film.
Met Edmond sleepte de dochter van actrice Loes Luca al eerder de BIFA in de wacht, de Moet Britisch Independent Film Awards, voor beste korte animatie. Ook is de film genomineerd voor de BAFTA, de British Academy of Film and Television Awards. De stop-motionfilm is haar eindexamenfilm. De poppenanimatie gaat over een man die zijn liefde voor de wereld op wreed-droefgeestige manier beleeft.
Edmond is de komende week te zien op het Internationale Film Festival in Rotterdam.
Gantz werd geboren in Amsterdam, groeide op in Rotterdam en studeerde aan de National Film and Television School in Londen. NRC Handelsblad omschrijft de 28-jarige Gantz als een van de animatietalenten om in de gaten te houden.
Lees hier het interview met Gantz in NRC

Meer over:

nieuws, film
Delen:

Reacties (0)

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

BNNVARA wij zijn voor