Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.
Dom werk wordt denk ik vaak verbonden met hard en eenvoudig fysiek bezig zijn. Zo tussendoor kan dat erg bevrijdend werken. Maar zodra het een moeten wordt raak je dat kwijt.
Bij een criminele VS multinational hing een schitterend mission statement aan de muur. Dat hing niet bij een paternalistisch autobedrijf, vader met twee zoons. Zij maakten zich zorgend over de branche, en hun medewerkers. Hoe meer hoogdravende taal, hoe meer er opgelicht werd, is mijn ervaring.
Niet waar. Ik maakte een lasser mee in een fabriek van kantoormeubelen, hij laste hele dagen stoelframes in elkaar. Misschien zou nu een robot dat doen. Het was een zeer tevreden man. Zijn grootste vreugde was wanneer bezoekers door de fabriek werden geleid, en hij kon vragen wat zij dachten hoeveel frames hij op een dag in elkaar laste. Stelselmatig schatten zij zijn productie veel te laag in, tot een factor tien. Toen van auto koplampen de gloeidraad no met de hand op de juiste plaats werd gebracht, mesne aan een lopende band de voor elke lamp aan schrofejs draaiden tot de juiste plek was bereikt, heb nooit waargenomen dat die mesne ontevrden waren.
Spelfouten in de laatste zin. Ik voeg nog even ponstypistes toe, toen formulieren nog handmatig ingetypt moeten worden. Hele dag dom typen, nooit gemerkt dat ze dat vervelend vonden, in tegendeel, het ging buiten het bewustzijn om, zodat er volop gekwekt kon worden.
Als ik zo'n badge moest dragen zou ik als vertrekpremie minimaal tien keer het jaarsalaris eisen van de idioot die met dat idee was teruggekeerd van een managementcursus plus dat van iedereen die ermee heeft ingestemd.
Ik heb geen zin.Dan moet je zin maken zeiden ze dan. Een schop onder je kont kan je krijgen. En dat hielp als je achttien was en je lag in bed en had geen zin om met je "blote poten op het koude zeil staan".. Maw. men spreekt te snel over devotie terwijl het gewoon gaat om inzichten die bij een leeftijd passen. Je zou kunnen zeggen dat je promotie maakt in al je ervaringen die je hebt. Ook later.
Mooi gezegd. In feite is het zo. Ook je duiding vanuit je opvoeding herken ik zo goed. Zo ging het er ook bij ons thuis aan toe. Precies zoals ook weleens gezegd werd; 'wil ik niet' ligt op het kerkhof en 'kan ik niet' ligt ernaast.