Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Nederlandse directeur gegijzeld door boze Franse werknemers

29-03-2013
leestijd 1 minuten
153 keer bekeken
bezemer_300.jpg
Merthus Bezemer mag wegens achterstallige salarissen terrein niet verlaten 
In de Zuidfranse stad Cabestany hebben ontslagen medewerkers van de wenskaartenuitgeverij Edit66 de Franse directeur en Nederlandse eigenaar korte tijd gegijzeld in het bedrijf.
RTEmagicC_merthus-bezemer.jpg
Update 23:00
De directeuren zijn inmiddels vrijgelaten
Eerder:
Merthus Bezemer (45) is directeur van de Mercurius Group in Zaandam,  eigenaar van Edit66. Bezemer bezocht het bedrijf vrijdag in de oostelijke Pyreneeën en vertelde ontslagen werknemers dat ze hun achterstallige salaris niet zullen krijgen ‘want er is geen geld’. Bij Edit66 werken 37 mensen waarvan er recent 19 ontslagen zijn. Daarop verhinderden de werknemers dat de directeuren het bedrijfsterrein konden verlaten. Ze zijn wel vrij om zich binnen het bedrijf te bewegen, aldus een woordvoerder van de ondernemingsraad.
De communistische burgemeester van de stad steunt de werknemersactie. In Frankrijk komt het vaker voor dat werknemers directieleden vast houden in bedrijfscomplexen.

Meer over:

wereld, nieuws

Reacties (0)

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor