Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.
Waar blijven de ontbrekende waardecijfers over de 'niet tastbare dingen'? Je zult dan zien dat NL dan totaal andere waarden heeft. Wederom een dubbelzinnig en onvolledig berichtje uit de 'neoliberaal gekleurde' CPB koker.
Zo zo! Hoezo wat kost een allochtoone Nederlander? Zo te zien hebben de allochtone Nederlanders het geluk gebracht voor Nederland, toch? vooruit gaan noemen ze dat!
Voor wie is die waarde en wie gaat die betalen? Huizen bezitters is toch vooral de bank, vreemd dat die dan zoveel geld van Bos krijgen als ze al goed zijn voor 1,75 biljoen. Was er niet eens een partij die Nederland wilde verkopen en de winst met de inwoners delen? 2 Miljoen de man is toch niet gek.
Ik begrijp het niet. Zijn dit nou de bezittingen van de Staat of zijn het bezittingen van alle Nederlanders samen?
Piet, volgens mij is dat te vinden in 'De Atlas van de Macht' en in de Wetgeving. Het eerste betreft bezit en handelen van wie het echt voor het zeggen heeft in de Nederlandse economie (en daarmee voor een belangrijk deel ook in de Nederlandse samenleving). Het tweede betreft de wettelijk bepaalde regels over de verdeling van de belasting-geldpotjes en de verdeling onder de AmbteNarren om ons 'tevreden' te houden. ;-)
Hmm, kan wel, maar alleen de prijs in euro's is toegenomen. Als je dit bijvoorbeeld omrekent naar de prijs in goud, komt er heel wat anders uit. De prijs van goud is sinds 1996 ongeveer verviervoudigd. Dit impliceert een waardehalvering van de Nederlandse assets in goud sinds 1996.
Ze hadden de koppeling van het gas aan de goudprijs nooit moeten loslaten. Ik las het volgende: Aangezien het grootste gedeelte van de Nederlandse elektriciteit door middel van dit dure gas wordt opgewekt, zal ook uw elektriciteitrekening komend jaar sterk stijgen. Het kabinet blijft toch vasthouden aan deze bijna vijftig jaar oude koppeling van de gasprijs aan de olieprijs. Uit de discussies blijkt over het algemeen dat men het onbegrijpelijk vindt dat, zelfs nu er een ernstige crisis gaande is, het kabinet blijft vasthouden aan deze oude wet. Deze moet per direct van tafel. De burger draait uiteindelijk overal voor op, terwijl er plotseling wel miljarden beschikbaar zijn voor ondersteuning van financiële instellingen en voor falende beleggende 'Icesave' ambtenaren. Maar wat gebeurt er als burgers de energierekening even niet kunnen opbrengen en twee maanden te laat betalen? De rekensom van het CPB is dus inderdaad gebaseerd op een verkeerd systeem met de gasprijs als verkeerd uitgangspunt.