Het grote hiaat vind ik hier: hormonen. Je kunt wel stellen dat we niet meer in de oertijd leven en dat er zo veel veranderd is, maar is dat wel zo? Want mensen - meestal mannen - slaan elkaar nog steeds de hersens in voor een territorium (land), een stuk vlees, en ja, ook een vrouw.
Best Sonja, het aantal malen dat meiden in een cat fight verzeild raakten om mij: puur geluk dat daar nooit geen zwaar gewonden bij zijn gevallen. En dat waren altijd vrouwen. En nee heren, toen was er nog geen GHB en de meesten nog nuchter ook, niet blind etc.etc. Beetje minder generaliseren mag. Dat van die creditcard werkt, gelukkig worden beiden er trouwens niet van, de credit maatschappij en bank wel. Versieren moet ook niet het doel zijn, echte liefde vinden is gratis en is het mooist wat er is.
Ik had het niet over Jersey/Geordie Shore situaties, waar jij je blijkbaar in begeeft. Ik zie het wat globaler. Het gaat over De mens, niet over je dorp ;-)
Ach, de mens...tja, die gaan zich echt nooit leren gedragen vrees ik. De uitzondering daargelaten. Brood, spelen...orgie, geweld en drank of drugs....maatschappij ten onder, weer overeind krabbelen en van voor af aan beginnen. Dat idee van Babel was geen beste, beter was geweest de mens geen spraak te geven, op zijn minst ''ik wil'' of ''ik wil niet'' te verbannen. We leven inderdaad nog in de oertijd, de ''moderne'' Athener is nog maar net achter ons, die verkwanselde al zijn zilver aan oorlog, ingeleid door zucht naar meer goud, olie is het nieuwe goud........we kunnen er maar niet afblijven. Gedrag herkennen is voor de meeste Neanderthalers onder ons al niet te doen, begin je over hormonen dan zie je ze afhaken, rest ons niets dan die kennis handig te gebruiken.
Dat zou ik niet zeggen, maar wordt goed gedrag beloond? Leerlingen op school moeten assertief zijn, verlegenheid wordt gezien als een negatieve gedragslijn. En met rekenen is het inderdaad zo dat het grootste getal meer is dan een kleiner getal. Dus een debitcard werkt sowieso niet. Dat alles speelt een rol hoe je je in de liefde manifesteert. En dan moet je inderdaad een vriendinnetje treffen die daar doorheen kijkt. Een verlegen jongen zonder een cent op zak daar gaan we voor!