Vraag me dan altijd af, is dit dan een bedrijfsongeluk, met 12 rechercheurs komen ze er vast wel uit...
Mogelijk, mogelijk. laten we nu eerst eens wachten hoe het precies zit voor dat iedereen er weer bovenop springt, want hee defensie, militairen enzo, allemaal fout. Mocht het zo zijn dan denk ik dat de betrokken militairen er zelf ook behoorlijk door zijn aangeslagen.
Op de KMA te Breda komen regelmatig dit soort excessen voor tijdens de ontgroeningsperiode oftewel de Voet-tijd. (Vöt-tijd). De hospiks en de hofmeesters worden bezworen te zwijgen over wat daar gebeurt en wat ze zien. Dat neemt niet weg dat er regelmatig groenen (Vöten) in de ziekenboeg terecht komen. Zij zwijgen er zelf ook over anders kunnen ze meteen opstappen en is hun eventuele carrière over nog voor die begonnen is. Hoe ik dit weet? Ik ben hier zelf ooggetuige van geweest.
Moeilijke kwestie, wie wil leren vechten, moet klappen kunnen krijgen. Het gebeurt boksers ook bijvoorbeeld dat ze na een verkeerde klap overlijden. Opvallend in dit verhaal is dat de militair pas anderhalf uur na de oefening onwel werd. Daardoor kan het heel goed zijn dat de instructeurs helemaal niet door hebben gehad wat er zou kunnen gaan gebeuren. Eerst het onderzoek maar eens afwachten dus voordat we schuldigen aan gaan wijzen.
Ik ken iemand bij het SWAT team van LA. Tijdens zijn training zijn er minstens drie andere mannen overleden door ongelukken. Zeer treurig maar dat hoort er bij. Als burgers zijnde begrijpen wij niet welke risico's er in deze beroepen zitten en hoe belangrijk een harde training is. Blij dat er een serieus onderzoek word gedaan maar op basis van wat ik hier lees heb ik persoonlijk het idee dat de slachtoffer vooral verder ging dan hij had gemoeten, daar moet je zelf eerder over uitspreken dan een officier kan doen.
Het was even zoeken, maar hier is het geruchtmakende onderzoek van Defensie naar de Intimidatie cultuur bij defensie. http://tinyurl.com/Sexuele-dwang-in-het-Leger
En...ja hoor...het is al verdacht gemaakt.
Nee hoor. Het is nu al bijna voor 100% een bewezen feit dat deze militair tgv die oefening is overleden. Bloedingen in de hersenen krijg je niet zomaar. En een zwakke ader bij een 20-jarige is vrij zeldzaam.