Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Militair mogelijk dood door zelfverdedigings- oefening

15-06-2011
leestijd 1 minuten
269 keer bekeken
BNNVARA fallback image
Militair kreeg zoveel klappen tijdens oefening dat hij in het ziekenhuis belandde en overleed
Dinsdag overleed een 20-jarige Amsterdamse militair, die een kaderopleiding volgde van de brigade. Een week eerder werd de militair zo’n anderhalf uur na een oefening onwel, waarna hij in het ziekenhuis belandde. Uit medisch onderzoek blijkt nu dat hij aan een bloeding in zijn hoofd is overleden. Hij zou op een militair parcours voor zelfverdediging zoveel klappen hebben gekregen, dat de oefening hem fataal is geworden. Dat schrijft de Trouw.
Wim van den Burg, van de militaire vakbond AFMP, kan het verband tussen de dood en de militaire oefening nog niet bewijzen, “maar” zegt hij, “daarom moet de onderste steen boven komen in deze zaak”.
Volgens Van den Burg is de proef voor zelfverdediging eerder en vaker uit de hand gelopen:
Ik begrijp dat een oefening als deze niet risicoloos kan zijn, maar je verwacht dat er wordt ingegrepen als het dreigt mis te gaan. Het kan nooit de bedoeling zijn dat letsel ontstaat, zoals nu waarschijnlijk is gebeurd.”
Twaalf rechercheurs van de Koninklijke Marechaussee doen nu onderzoek naar het overlijden van de militair.
Mis niets: Volg Joop op Twitter , vind Joop leuk op Facebook

Meer over:

leven, nieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor