Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Mensen die Lili en Howick willen helpen stuiten op een 'muur van onwil'

28-08-2018
leestijd 1 minuten
124 keer bekeken
Vorige week oordeelde de Raad van State dat Howick (13) en Lili (12) uit Amersfoort mogen worden uitgezet naar Armenië. De kinderen kwamen tien jaar geleden met hun moeder naar Nederland en proberen sindsdien asiel te krijgen. In augustus werd de moeder van Lili en Howick al opgepakt en uitgezet. Lil en Howick vonden onderdak bij een bevriend gezin in Amersfoort. Bij Laat op één met Nadia Moussaid (vanaf 15 minuten) vertellen ze hoe zij zich hierbij voelen. De kinderen zijn hier geworteld en begrijpen niet waarom staatssecretaris Harbers (VVD) hen per se wil uitzetten naar een voor hen vreemd land. Ook GroenLinks-leider Jesse Klaver verbaast zich over de harde opstelling van de staatssecretaris en spreekt van een ‘muur van onwil’ bij de VVD.
De Dienst Terugkeer en Vertrek heeft de uitzetting gepland voor 8 september. De advocaat van Lili en Howick overweegt momenteel naar het Europese Hof voor de rechten van de mens te stappen.
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor