Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Kunstenaar laat jurk twee jaar in Dode Zee met verbluffend resultaat

•
27-08-2016
•
leestijd 1 minuten
•
121 keer bekeken
•
dress
Heb je je ooit afgevraagd wat er zou gebeuren als je iets langer in de Dode Zee zou zwemmen dan een paar uur? Het is wellicht niet helemaal hetzelfde maar Israëlische kunstenaar Sigalit Landau nam de proef op de som en het resultaat is verbijsterend.
Landau heeft haar zwarte jurk ondergedompeld in het zoute water van de Dode Zee, waar tien keer zoveel zout in zit als de oceaan. Elke drie maanden ging de kunstenaar controleren of de jurk er nog was. Landau heeft vaker geëxperimenteerd met verschillende materialen. De huidige installatie wordt toepasselijk ‘Salt Bride’, oftewel ‘Zoute bruid’ genoemd en wordt in Landon’s Marlboro Contemporary Museum tentoongesteld.

Meer over:

kijk nou, leven, lekker

Reacties (0)

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor