Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen

'Kleuteronderwijs wordt te schools'

  •  
01-12-2009
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
65 keer bekeken
  •  
kleuters_les_lijst.jpg
Peiling toont onvrede 'kleuterjuffen'
Het onderwijsblad van de Algemene Onderwijsbond organiseerde een peiling onder 350 onderwijzers.
Volgens de ondervraagde onderwijzers is er veel veranderd sinds de speciale opleiding tot ‘kleuterjuf’ Klos is opgegaan in de Pabo, aldus Trouw. Kennis over wat kleuters nodig hebben is daardoor afgenomen. Een belangrijk verschil is dat het speelse verdwijnt. Volgens één onderwijzer leren kinderen sneller het alfabet als het op rijm of muziek gaat, maar de nadruk ligt nu veel te veel op ‘oefenen, oefenen, oefenen’. Er is ook kritiek op het feit dat de cito-toets steeds vroeger wordt afgenomen en op de van hogergand opgelegde lesmethoden.
Zie hier de volledige uitslag van de enquête.

Meer over:

leven, nieuws
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

BNNVARA LogoWij zijn voor